Priekuļi
Cēsis
Piektdiena
    6. decembris 2019.
Vārda diena šodien: Nikolajs, Niklāvs un Niks
Rīt: Antonija, Anta un Dzirkstīte
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs  [ Izdrukai ]

  Uz sākumu

• Karjeras pasākumi 2019./2020. m.g.

• Karjeras pasākumi 2018./2019.m.g.

• Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes informatīvā lekcija /18.02.2019./

• Mācību ekskursija „Par zaļu Latviju” /25.01.2019./

• Swedbank informatīvā lekcija „Kā atpazīt krāpšanu un neiekrist krāpnieciskajās shēmās” /09.01.2019./

• Informatīvā lekcija „CV sagatavošana” kā veiksmīgāk sevi prezentēt darba devējam /08.01.2019./

• Informatīvā ekskursija ar radošo darbnīcu “Top Latvijā” /27.12.2018./

• Mācību ekskursija uzņēmumā “Es atveru durvis karjerai” /04.12.2018./

• Esi veiksmīgs klientu apkalpotājs /14.06.2018./

• Iekšējais spēks un ticība sev /14.06.2018./

• Ražots Latvijā /07.06.2018./

• Esi IT speciālists /06.06.2018./

• Kā sasniegt mērķi ar komandas palīdzību? /29.05.2018./

• Zinātnes nozīme profesijā /28.05.2018./

• Esi pieejams visur! /24.05.2018./

• „Skills Latvia 2018” /26.04.2018./

• Auto izstāde „Auto 2018”/06.04.2018./

• Karjeras lekcija “Mana šīs dienas izvēle”/05.04.2018./

• Atrodi savu veiksmīgas karjeras ceļu! /27.03.2018./

• Meistarklase /06.03.2018./

• Izglītības izstādes „Skola 2018” /05.03.2018./

• Iepazīsti profesiju! /01.03.2018./

• Tehniskās jaunrades dienas /27.02.2018./

• Jaunieša tēls darba tirgū /07.02.2018./

• Pasākums „Karjeras ietekmējošie riska faktori” /04.02.2018./

• Darba meklēšanas process /11.12.2017./

• Pasākums ar vizuālā tēla stilisti Lieni Nagli /20.11.2017./

• Radoša interaktīva nodarbība “Karjera kā airu laiva vai reaktīva lidmašīna” /03.11.2017./


Publicēts 18.02.2019.

Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes informatīvā lekcija

29.janvārī skolas aktu zālē viesojās Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes darbinieki, lai informētu skolas audzēkņus par narkotisko vielu kaitīgo ietekmi uz veselību, muitas pārvaldes preventīvajiem pasākumiem kontrabandas apkarošanā un ar darba suņa palīdzību sniegtu paraugdemonstrējumu narkotisko vielu meklēšanā.

Valsts ieņēmuma dienests (VID) tika dibināts pēc Latvijas neatkarības atgūšanas. Tika izveidotas divas organizācijas, kuru uzdevums bija ieņēmumu iekasēšana - Valsts finansu inspekcija, kas atbildēja par nodokļu iekasēšanu un Muitas departaments, kas atbildēja par muitas nodevām un nodokļiem par starptautisko tirdzniecību.

Par VID dibināšanas brīdi var uzskatīt 1993.gada 25.novembri, kad stājās spēkā likums “Par Valsts ieņēmumu dienestu”. Šis likums un nepieciešamība uzlabot ieņēmumu iekasēšanu un ekonomēt administratīvās izmaksas bija par pamatu tam, ka divas minētās organizācijas tika apvienotas, izveidojot VID, kas ir tieši pakļauts Finanšu ministrijai.

VID darbības un attīstības laikā ir īstenoti daudzi apjomīgi attīstības projekti. Lai arī VID pilnveides un attīstības process ir nepārtraukts, jāuzsver, ka no sākotnēji birokrātiskas, sadrumstalotas un hierarhiskas organizācijas VID pakāpeniski ir kļuvis par mūsdienīgu un klientorientētu publiskās pārvaldes iestādi.

Informatīvās lekcijas sākumā uzstājās Taktisko uzdevumu daļas inspektors, muitas majors Edgars Ukrainskis, kurš audzēkņiem pastāstīja par Muitas pārvaldes darbinieku pasākumiem, kas saistīti ar kontrabandas preču tirgotāju/izplatītāju/starpnieku aizturēšanu, ražotņu atklāšanu un likvidēšanu, kā arī konfiscēto vielu un priekšmetu utilizēšanu. Kas gan slēpjas zem vārda kontrabanda?

Saskaņā ar Krimināllikuma 190. pantu kontrabanda ir muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešana Latvijas Republikas (LR) muitas teritorijā vai izvešana no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot to no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā.

Starptautiskajā regulējumā ir noteikts, ka termins "kontrabanda" apzīmē muitas krāpniecību, kuras pazīme ir preču kustība pāri muitas robežlīnijai, izmantojot jebkuru slepenu paņēmienu.

Ja netiek ievēroti muitas noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču pārvietošanai, personu var sodīt vai nu ar administratīvo sodu, vai kriminālsodu. Tie var atšķirties, jo vērā tiek ņemta gan attiecīgā prece, gan tās apmēri, gan izdarītā pārkāpuma veids. Piemēram, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (APK) 201.12 pants nosaka, ka par kontrabandas ievešanu LR muitas teritorijā vai izvešanu no tās var uzlikt naudas sodu fiziskajām personām no 70 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 7100 eiro, konfiscējot attiecīgās preces vai citas vērtības un to pārvietošanai izmantoto transportlīdzekli vai bez konfiskācijas.

Savukārt kriminālatbildība draud par kontrabandas ievešanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. KL 190. pants paredz, ka personu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ja to ir izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Savukārt, ja kontrabandu ir veikusi organizēta grupa vai tā izdarīta lielā apmērā, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz vienpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās, atņemot tiesības uz noteiktu vai visu veidu komercdarbību vai uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Nodokļu muitas policijas galvenie pienākumi ir aizturēt kontrabandas noziedzniekus un veikt lietas izmeklēšanu. Jāatzīst, ka šim darbam ir savs risks, jo kontrabandas izplatītājs/tirgotājs vai kurjers var būt bruņots un aizturēšanas brīdī var sākties apšaude. Lai strādātu Muitas nodaļā darbiniekam atkarībā no darba specifikas būs nepieciešams iegūt ieroču lietošanas un glabāšanas atļauju. Jebkuram darbiniekam ir jābūt transportlīdzekļa vadītāju apliecībai, akadēmiskajai vai otrā līmeņa profesionālajai augstākajai izglītībai ekonomikā, komerczinībās, tiesībās vai muitas un nodokļu administrēšanā, nevainojamai reputācijai (nav iepriekš krimināli sodīts, kā arī nav vēlami administratīvie sodi) un protams jāprot valsts valoda un vismaz divas svešvalodas (krievu un angļu), vācu vai citu valstu valodas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību. Darbs VID notiek pēc grafika vai arī pēc nepieciešamības. Darbinieki strādājot VID saņem sociālās garantijas, veselības apdrošināšanu, izaugsmes iespējas profesionālajā attīstībā un iespēju piedalīties dažādās apmācības programmās. Muitas darbinieka darbs norisinās visā valsts teritorijā, muitas un kontroles punktos, kā arī VID iestādes ofisā.

Kontrabanda ir liela pasaules problēma. Kā E.Ukrainskis pastāstīja, tad tā ir vesela shēma un tās apkarošana prasa lielas pūles, pamatīgu darbu un labas zināšanas. Vienas astronomiskās nedēļas ietvaros nodokļu muitas pārstāvji aiztur 2 – 10 cilvēkus, kas saistīti ar kontrabandu un ieskaitot arī marihuānas audzētavas.

Pasākuma otrajā daļā Anita Ezis un Inese Černavska pastāstīja par kinoloģijas nodaļas nozīmi kontrabandas apkarošanā. Galvenais palīgs darbā ir suns, viņa galvenais darba līdzeklis ir oža, kura ir 10 000 reizes spēcīgāka nekā cilvēkam. Suns nepārtraukti tiek apmācīts kinologa vadībā. Suņa galvenā alga ir gards kārums.

Vērojot suni paraugdemonstrējuma laikā, nākas secināt, ka sunim viņa darbs sagādā milzīgu prieku un viņš to dara ar lielu entuziasmu.

Suns kā palīgs tiek izmantots - naudas, cigarešu un narkotisko vielu meklēšanā. VID darbinieks, kurš strādā par kinologu, ir nepārtrauktā saiknē ar suni un viņa pienākums ir rūpēties par suni, strādāt pie suņu apmācības un piedalīties suņu sacensībās Latvijā un ārzemēs. Kinologam, uzsākot darbu VID, tiek piešķirts savs suns, darba vajadzībām nepieciešamais transportlīdzeklis, kā arī kinologs ik mēnesi saņem papildus piemaksu pie algas par suņa aprūpi.

VID savus galvenos palīgus iegādājas Holandē un to cena ir mērojama no 4000 līdz 5000 EURO. Kā VID darbiniece informēja, suns savā darba mūžā savu ieguldījumu atalgo ar uzviju.

Liels paldies jāsaka visiem trim VID Muitas nodaļas pārstāvjiem, kā arī galvenajam palīgam Džeimijam par interesanto un informācijas bagāto lekciju un par aizraujošo paraugdemonstrējumu.

PKK Ivita Onzule

Uz augšu

Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  


Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin