Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    8. jūlijs 2020.
Vārda diena šodien: Antra, Adele un Ada
Rīt: Zaiga, Asne un Asna
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

 » Muzejs

 » Atmiņu stāsti

   · Meklēt

 » Simtgade

Lapas karte

SIMTGADE - Atmiņu stāsti [ Izdrukai ]
Jānis Kazainis

Mans laiks tehnikumā sākās 1959.gada 1.septembrī, kad es pēc sekmīgas Cēsu 1.vidusskolas beigšanas, pēc ilgākām pārdomām, nolēmu mācīties toreizējā Priekuļu lauksaimniecības mehanizācijas tehnikumā. Pēc gada tehnikums vērienīgi svinēja savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju, šajā pasākumā mēs, 4.V grupas audzēkņi, piedalījāmies dažādu darbu veikšanā. Gatavojoties tehnikuma 50 gadu jubilejai, mani un manu kursa biedru Jāni Bērenfeldu, kā labus rasētājus, norīkoja darbā pie absolventu albūmu sakārtošanas un mūs atbrīvoja no rudens darbiem ražas novākšanā.


Mācību laikā pirmo reizi redzēju un vadīju traktoru, palicis atmiņā instruktors Arvīds Vilands, vēlākais un ilggadējais kolēģis tehnikumā. Tāpat pirmo reizi redzēju virpu un citas metālapstrādes mašīnas. Tās palīdzēja apgūt nopelniem bagāts meistars Alfrēds Vīksna. Tāpat, kā pilsētas puika, pirmo reizi saskāros ar dažādām lauksaimniecības mašīnām, kuras mācīja nopelniem bagāts skolotājs Kārlis Buķis. Tehnikumu vadīja Leonards Misāns, bet kad tehnikumu beidzu, direktors bija vēlākais kolēģis Neklātienes nodaļas darbā Alfrēds Priedītis.

1962.gada 23.jūnijā pabeidzu tehnikumu, spilgtā atmiņā no tiem laikiem palikuši mākslinieki, kuri piedalījās izlaidumā koncertā: populārie operdziedātāji Elfrīda Pakule un Aleksandrs Daškovs, kā arī leļļu teātra aktieris Jānis Ķekars.

Mani norīkoja darbā turpat tehnikumā par laborantu, jo tūlīt vajadzēja notikt iesaukumam Padomju bruņotajos spēkos. Tajā laikā mēs bijām pateicīgi toreizējam direktoram Feliksam Circenim, kurš mūs kaut kādā veidā „izpestīja” no iesaukšanas jau 4. kursā. Līdz dienestam Padomju armijā, manos laboranta amata pienākumos bija mākslinieciskās noformēšanas darbi.

Pēc 3 gadu ilgas prombūtnes Harkovā, atgriezos 1965. gadā. Ierados tehnikumā, lai atjaunotu uzsāktās darba gaitas. Tikko izveidotajai jaunai ģimenei ierādīja divistabu dzīvokli toreiz jauni uzceltajā skolotāju dzīvojamā mājā, netālu no stadiona. Pirmais darbs tehnikumā bija traktoru apmācības instruktors, man galīgi nepieredzējušam traktoristam uzticēja šo atbildīgo darbu.

Jau agrāk biju domājis turpināt izglītību Jelgavā un to arī realizēju, 1971. gadā iestājoties LLU Neklātienes fakultātē inženierzinību fakultātē. Pēc  10 gadu studijām ieguvu autoinženiera kvalifikāciju.

 Tad nāca jauns posms: darbs neklātienes nodaļā vispirms par metodiķi, pēc 5 gadiem jau kā Neklātienes nodaļas vadītājs. Nodaļā nostrādāju 9 gadus, tajā laikā visi metodiskie materiāli neklātienes audzēkņiem pienāca vai nu no Maskavas vai Gorkijas. Tajā laikā mācīju tehnisko mērīšanu, pielaides un sēžas. Tā kā bija nepieciešami materiāli latviešu valodā, tad bija jāpārtulko mācību materiāls no krievu valodas. Tas bija mans pirmais metodiska rakstura darbs.

Ar 1981.gadu sākas atkal jauns posms manās darba gaitās Priekuļu tehnikumā. Vispirms par klātienes nodaļas vadītāju, kur strādāju pārī ar pieredzējušo skolotāju Aldonu Pētersoni, vēlāk ar Lidiju Rengeli.

Un tieši visgrūtākajā laika periodā, kad jau bija jūtams atmodas tuvums, kuru gan vēl apzināti nenojautām, sagadījās sākt strādāt par mācību daļas vadītāju. Šajā laikā tehnikuma mācību plānos sāka rasties jūtamas izmaiņas un bija jābūt nepārtrauktā izmaiņu procesā. Tikko vienas izmaiņas bija veiktas, sekoja nākošās. Darbs bija no vienas puses grūts, bet no otras puses interesants.

Pēdējos darba gados tehnikumā strādāju par izglītības metodiķi. 2002. gadā biju nopelnījis pensiju, bet vadība vēl atļāva strādāt par rasēšanas skolotāju kopā ar Lidiju Rengeli. Šis darba posms atzīmējams ar to, ka kopīgā darbā Eiropas projekta ietvaros varējām izstrādāt un izdot jau sen izdomātus metodisku materiālus klātienes nodaļas audzēkņiem.

Un tā pavisam nemanot tehnikumā aizritējuši „apaļi” 50 gadi. Esmu strādājis kopā ar pieredzes bagātiem skolotājiem, brīnišķīgiem kolēģiem. Bija interesanti gan darbā, gan sadzīvē, gan citos pasākumos.

 

Tehnikumam nākotnē gribu novēlēt saglabāt inženiertehniskās izglītības novirzienu, pacelt tās līmeni kādreizējos augstumos, kad tehnikuma absolventi Latvijas lauksaimniecības universitātē kotējās ļoti augstu.

Lai no nākošajiem absolventiem izaugtu jauni pašvaldību un valsts vadītāji, kuri nepieļautu tik nopietnas kļūdas valsts pārvaldīšanā, kā tas notiek patreiz!

1962.gada tehnikuma absolvents Jānis Kazainis


 « Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  


Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin