Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    3. jūnijs 2020.
Vārda diena šodien: Inta, Ineta un Intra
Rīt: Elfrīda, Sintija un Sindija
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

 » Muzejs

 » Atmiņu stāsti

   · Meklēt

 » Simtgade

Lapas karte

SIMTGADE - Atmiņu stāsti [ Izdrukai ]
Uldis Spunde

Pēc Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūta sadales komisijas lēmuma 1972. gadā ierados Priekuļu Lauksaimniecības mehanizācijas tehnikumā. Tā nu es nokļuvu draudzīgā kolektīvā, kurā kopā ar kolēģiem piedzīvoti daudzi notikumi 37 darba gadu laikā. Esam kopā priecājušies par mūsu audzēkņu gūtajiem panākumiem mācību laikā, gan arī pēc tehnikuma beigšanas. Atmiņā ir palicis tas laiks, kad sporta nodarbības notika vecā mācību korpusa zālē. Ziemas ar biezu sniega segu, kad slēpošana sporta stundās nevienam nelikās nekas neparasts, kad ar slēpotājiem pilns autobuss devās uz Tartu maratonu. Kur nu vēl lauksaimniecības tehnikumu spartakiādes sacensības daudzos sporta veidos, no kuriem tagad daudzi ir aizmirsti. Laika gaitā daudz kas ir mainījies, parādījušies jauni sporta veidi, par kuriem agrāk neko nezinājām.


Priecājos par olimpisko spēļu dalībniekiem Ilutu Gaili un Aivi Švānu, kurus kamanās iesēdināju pie stadiona mežmalā pašu ierīkotajā kamaniņtrasē.

Vienmēr ir interesanti apgūt kaut ko jaunu, netradicionālu. Tādas iespējas radās pēc Latvijas neatkarības atgūšanas - 1999. gadā ar audzēkņiem aizbraucām uz Austriju apgūt jaunu kamaniņu spora paveidu „Naturbahnrodel”. Pēc tam uzbūvējām treniņtrasi arī tehnikumā. Nākošajā gadā piedalījāmies sacensībās Austrijā un Maskavā, bet par nožēlu finanšu trūkuma dēļ nodarbības nebija iespējams turpināt.

Pieejamāks sporta veids izrādījās frisbijs, kurš Latvijā ir guvis popularitāti, arī pateicoties tehnikuma bijušajiem audzēkņiem, kuri uzsāka nodarboties ar šo sporta spēli, mācoties tehnikumā, un tagad turpina startēt dažādos Latvijas klubos. No sākuma bija divas vietas Priekuļi un Ogre, kur nodarbojās ar šo sporta spēli. Tehnikumā izveidojās laba, draudzīga treniņgrupa, bija zēnu un meiteņu komandas. Ar labiem panākumiem piedalījāmies daudzās sacensībās, bijām Latvijas čempioni jauniešu grupā. Vairākas reizes piedalījāmies sacensībās Tallinā un Novgorodā. Tā ir sanācis, ka vēl viens Zviedrijā populārs sporta veids - varpas mešana - ir atnācis uz tehnikumu. Personīgu kontaktu rezultātā ir izdevies izveidot labu sadarbību ar Zviedrijas Varpas sporta federāciju un gūt nozīmīgu atbalstu attīstībai. Tehnikuma audzēkņi vairāk kārt ir piedalījušies treniņnometnēs netālu no Stokholmas un zviedri ir ieinteresēti šo sadarbību turpināt arī nākotnē. Šīs programmas mērķis ir apmācīt jauniešus par instruktoriem, kuri popularizētu šo sporta veidu Latvijā. Ceru, ka tehnikumā interese par šo sporta veidu saglabāsies un atradīsies iesāktā turpinātāji, jo man vairs nav tas gods strādāt tehnikumā.

Visus šos gadus tehnikuma sporta jomā daudz kas manījies un attīstījies, kur liela nozīme ir bijusi sporta skolotāju un stadiona personāla entuziasmam un darba mīlestībai. Daudzas idejas tika realizētas ar pašu spēkiem. Esmu piedzīvojis, kā pamazām pilnveidojās sporta bāze. Piepūšamā angāra vietā, kas daudzus gadus kalpoja par ne visai piemērotu un atbilstošu sporta zāli, beidzot ir uzcelta jauna sporta halle. Vieni no pirmajiem Latvijā izveidojām veselības trasi, veicām stadiona rekonstrukciju, izveidojām basketbola laukumu, katru ziemu nodrošinājām hokeja laukumu.

Ceru, ka attīstība neapstāsies, radīsies jaunas iespējas pilnveidoties un ieviest ko jaunu. Esmu pārliecināts, ka tehnikuma izaugsme turpināsies vēl straujāk, ceru, ka jaunajiem skolotājiem piemitīs tāds pats entuziasms un sporta mīlestība, kāds bijis visiem sporta pedagogiem, kas uzcēla un izveidoja esošo sporta bāzi Priekuļos, kas tagad ir slavena visā Latvijā un ārpus tās robežām. Novēlu tehnikumam jaunajā simtgadē kļūt par elitāru mācību iestādi, kurā mācās augsti motivēti, zinātkāri un radoši audzēkņi!

Ar cieņu, Uldis Spunde


 « Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  


Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin