Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    8. jūlijs 2020.
Vārda diena šodien: Antra, Adele un Ada
Rīt: Zaiga, Asne un Asna
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

 » Muzejs

 » Atmiņu stāsti

   · Meklēt

 » Simtgade

Lapas karte

SIMTGADE - Atmiņu stāsti [ Izdrukai ]
Paulīna Sukaruka

Vārdi „mans laiks” ir lieli un daudznozīmīgi. Tajos var ielikt piederību, līdzdalību un ticību šim laikam. Laiks ir lielākā dzīves vērtība- piepildāma un apgūstama vērtība. Cik es no sevis atstāju tehnikumā, tehnikuma jauniešos un līdzbiedros skolotājos? Neizmērāmas un neizsveramas lietas, jo nevar nomērīt cilvēka sajūtas. Izrādās par cilvēcīgo ieguldījumu runāt ir visneiespējamāk. ...bet mēs bieži tiekamies- mani bijušie audzēkņi un mani bijušie darba kolēģi- skolotāji.


Skolotāji vārda mīļākajā nozīmē, jo arī es, ienākot tehnikumā, no viņiem mācījos. Skolotāja mācīšanās ir dzīves gudrības apguve par cilvēkmīlestību, jo darbā ar cilvēkiem citu dzīves gudrību nevajag. Pārējās svarīgās lietas rodas no idejām, no kurām jebkura ir vērtība, jo viss pārējais ir tikai nauda. Nauda nevar būt mērvienība skolotāja darbam, jo cilvēkmīlestība nav pērkamā vienība. Ļoti daudzās neveiksmes un dusmas rodas no salīdzināšanas un skolotāja darba izvērtēšanas dažāda veida kritērijos un kvalitātes piemaksās. Visīstākie un patiesākie vērtētāji varbūt audzēkņi. Tehnikumam vislabāko un vissirsnīgāko vērtējumu dod absolventi un viņu panākumi turpmākajā dzīvē pēc tehnikuma absolvēšanas. Nekad neesmu domājusi, ka es mācu kādu noteiktu priekšmetu, bet gan es mācu jauniešus un darbojos kopā ar viņiem, kuriem arī ir sava dzīves pieredze. Tik daudz es esmu mācījusies no jauniešiem, no viņu dzīves uztveres, no viņu izaugsmes un sasniegumu apzināšanās! Varu teikt, ka mani „audzināmie” man bijuši un ir vislabākie audzinātāji, jo ar katru grupu es kopā augu, smejos un raudu... Esmu izaudzinājusi 5 audzēkņu grupas un pašreiz esmu kopā ar 25 jaukām, sirsnīgām un tik ļoti dažādām meitenēm – sekretāru grupu.

Skolotāju un darbinieku kolektīvs – fantastisku un interesantu cilvēku kolektīvs. Skolotājs ir viens no visvientuļāko profesiju pārstāvjiem, jo ikdienas darbā viņš ļoti nelielu laiku var atrasties kopā ar saviem laikabiedriem. Pārējais laiks skolotājam paiet kopā ar citas paaudzes cilvēkiem – jauniešiem, kuri mācās un kuriem ir pilnīgi cita dzīves pieredze un citas vērtības. Tāpēc iespēju robežās esmu organizējusi pasākumus un ekskursijas tehnikuma skolotājiem un darbiniekiem. Izzināti Cēsu rajona pagasti, Latvijas novadi, Somija, Vācija un Igaunija. Kopīgās ekskursijas, kurās visveiksmīgāk var saprast, ar kādu jauku cilvēku kolektīvu esi kopā arī ikdienas darbos.

Paldies par dotajām iespējām piedalīties dažādos ārvalstu projektos, dzīvot un mācīties Vācijā un Nīderlandē, sportot Baltijas valstu profesionālo skolu darbinieku un jauniešu sporta sacensībās.

Tehnikuma skolotājiem, darbiniekiem un jauniešiem – viens vēlējums – dzīvei nav ģenerālmēģinājumu, bet viss vienmēr katru dienu notiek pa īstam, un tas, ko tu pasaki, izdari vai arī neizdari, ir tava dzīves artava. Dzīvo aktīvi un priecājies par citu un saviem veikumiem!

 Paulīna Sukaruka- VPLT no 1985. gada.

Ķīmijas – bioloģijas, veselības mācības , vides zinību, pirmās palīdzības skolotāja un no 2000. gada direktora vietniece audzināšanas darbā.


 « Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  


Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin