Priekuļi
Cēsis
Piektdiena
    6. decembris 2019.
Vārda diena šodien: Nikolajs, Niklāvs un Niks
Rīt: Antonija, Anta un Dzirkstīte
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Tehnikums būs kompetences centrsPrese
23.janvāris 2014.

DRUVA / Liene Lote Grizāne / 23.01.2014

Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikumam no 1.februāra piešķirts profesionālās izglītības kompetences centra statuss. Līdz ar statusa maiņu tiks mainīts arī izglītības iestādes nosaukums uz "Priekuļu tehnikums".

Tehnikuma direktors Imants Kupčs norāda, ka šonedēļ valdība atbalstīja rīkojuma projektu par profesionālās izglītības kompetences centra statusa piešķiršanu Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikumam. I.Kupčs atzīst, ka ceļš līdz tam nav bijis viegls, tādēļ saka lielu paldies kolēģiem, kuri nepagurstoši strādāja, lai mācību iestāde iegūtu šo statusu."Lai iegūtu kompetences centra statusu, bija jāpierāda tehnikuma atbilstība dažādiem kritērijiem. Esam daudz strādājuši, lai tas tiktu izdarīts, un šobrīd lepojamies ar sasniegto," saka direktors, uzsverot, kas tas gan nenozīmē to, ka nākotnē būs jāstrādā mazāk.

Kritērijus, lai profesionālās izglītības iestāde varētu pretendēt uz profesionālās izglītības kompetences centra statusu, nosaka Ministru kabineta noteikumi. Saskaņā ar tiem izglītības iestādei, kura pretendē uz šo statusu, cieši jāsadarbojas ar darba devēju organizācijām vai to apvienībām un nozares komersantiem izglītības iestādei jāsniedz viņu rakstisks atzinums par īstenoto sadarbību, akcentējot audzēkņu prakses organizāciju un norisi. Tāpat profesionālās izglītības iestādei sevi jāparāda arī kā metodiskajam centram, pieaugušo tālākizglītības centram, karjeras izglītības centram, panākot, ka izvēlētajās vismaz divās nozarēs, kur centrs specializējas vienlaicīgi, iestādē katrā no šīm nozarēm mācās ne mazāk kā simts audzēkņu. Tātad izglītības iestādei jārūpējas ne tikai par uzņemšanu, bet nopietni jāstrādā arī ar tiem audzēkņiem, kas jau mācās, lai ierobežotu izglītojamo skaitu, kuri priekšlaicīgi atstāj mācības.

"Taču darbam esam gatavi. Ceru, ka turpmāk papildus piesaistīsim arī vēl vairāk Eiropas finansējumu, lai attīstītu materiāli tehnisko bāzi, kas savukārt kalpos ne tikai pašu audzēkņiem, bet arī citiem, kuri pie mums varēs iziet mācību prakses. Tāpat šī statusa iegūšana ir pozitīva mūsu pedagogiem, kuriem atalgojums paaugstināsies par desmit procentiem," saka I. Kupčs.

Jāpiebilst, ka profesionālo vidējo izglītību tehnikumā par valsts budžeta līdzekļiem iegūst 870 izglītojamie, bet kopā ir 980 audzēkņu, jo 110 mācās Eiropas Savienības struktūrfondu (ESF) finansētajās grupās un neklātienes grupās.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin