Priekuļi
Cēsis
Svētdiena
    31. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Alīda un Jūsma
Rīt: Biruta, Mairita un Bernedīna
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Profesionālās vidusskolas audzēkņi piedalās konkursā PriekuļosPrese
23.aprīlis 2014.

Auseklis / Laila PAEGLE

Priekuļu Valsts tehnikumā notika Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss tūrisma pakalpojumos. To rīkoja Valsts izglītības satura centrs (VISC). Konkursā sacentās 9 jaunieši no 8 Latvijas arodskolām, kur gatavo tūrisma komercdarbiniekus. No Limbažu Profesionālās vidusskolas uz Priekuļiem devās Marita Komarova un Pēteris Romančuks, kuri pērnruden sāka mācības Eiropas Sociālā fonda atbalstītajā grupā. Viņus konkursam gatavoja skolotāja Ieva Leimane. Konkursantiem bija jāsagatavo mājasdarbs prezentācija par sava novada jaunāko piedāvāto tūrisma maršrutu.Pēteris izvēlējās Sudraba ceļu, kas ietver Dzīvā sudraba muzeju un Igates pils kompleksu, savukārt Marita veidoja Dzintara maršrutu, kas atbilst šī pavasara Muzeju nakts simbolam dzintaram. Viņas iecerētais maršruts savieno Limbažu muzeju un Lauču akmeni. Jauniešiem arī konkursa laikā bija jāveido kāds maršruts, tā galamērķi un mērķauditoriju viņi izlozēja. Maritai vajadzēja saplānot 40 pensionāru braucienu uz Jēkabpili, bet Pēterim tikpat lielas bibliotekāru grupas ekskursiju uz Kuldīgu. Konkursantus vērtēja tūrisma profesionāļi: Hardijs Madzulis (Relaks Tūre), Inese Roze (Talsu TIC) un Līga Eglīte (Amatas novada TIC).

Kamēr audzēkņi rādīja savas prasmes, pedagogi varēja apmeklēt atpūtas kompleksu Rakši. Vēl skolotāji tikās ar Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra vadītāju Andru Magoni un pārrunāja jautājumus, kā organizēt kvalifikācijas prakses topošajiem tūrisma speciālistiem. Savukārt Priekuļu tehnikuma audzēkņi skolotājus izvadāja ekskursijā pa Cēsīm.

Dienas izskaņā bija konkursa laureātu apbalvošana. Limbažniece M. Komarova ieguva 3. vietu, bet P. Romančuks pateicību par piedalīšanos. Uzvarēja Priekuļu audzēkne, bet 2. vietā ogrēnietis. Limbažu audzēknei balvā tika vienas dienas izbraukums no Impro. Interesanti, ka tā ir ekskursija tieši pa mūsu puses tūrisma objektiem. VISC speciālisti ar skolotājiem pasākuma noslēgumā sprieduši, ka šāds konkurss jārīko arī nākamgad.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin