Priekuļi
Cēsis
Piektdiena
    28. februāris 2020.
Vārda diena šodien: Skaidrīte, Skaidra un Justs
Rīt: Diegabiksis
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Jaunumi bibliotēkāTehnikums
10.novembris 2015.

Jaunumi bibliotēkā novembrī:Latvijas kokaugu atlants R., 2009., 600 lpp. Lai novērotu vietējo un svešzemju kokaugu izplatīšanos un prognozētu tās mērogus mainīgajos vides apstākļos, kā arī nenovēršamo mežaudžu bagātināšanos ar svešzemju kokiem un krūmiem, ir vajadzīgi dati par vietējo, introducēto un spontāni ienākušo kokaugu pašreizējo izplatību.

Botānika dārzkopjiem. Dārzkopības māksla un zinātne Hodžs Dž. R., Zvaigzne ABC, 2014., 224 lpp. Šī grāmata ir kas vairāk nekā tikai uzziņu krājums par botānikas zinātni un dārzkopībā izmantoto valodu. Tā ir praktiskas ievirzes grāmata, kura palīdzēs dārzkopjiem izprast, kā augi aug, kas tos ietekmē un kā sasniegt labākus rezultātus to audzēšanā.

Augļu koku un ogulāju veidošana Skrīvele M., Rubauskis E., Strautiņa S. Grāmata ir uzskatāms, praktiski izmantojams palīglīdzeklis, kas pat ikvienam nespeciālistam, izmantojot šķēres vai zāģi, ļaus uzsākt augļu koku un ogulāju veidošanu, lai tie ražotu skaistus, garšīgus augļus un ogas. Informācija sniegta gan tekstuāli, gan ar zīmējumiem un krāsainajām fotogrāfijām.

Bioloģiskais dārzs ģimenei Žola I. R., Zvaigzne ABC, 2010., 120 lpp. Šī grāmata būs labs padomdevējs, kā pareizi plānot savu dārzu, ievērot augu prasības un pareizu augseku, apstrādāt, ielabot un mēslot augsni, gatavot kompostu, ierobežot augu slimības un kaitēkļus, maksimāli izmantojot to, ko sniedz daba. Atsevišķā nodaļā aprakstīta kosmisko ritmu ietekme uz augiem.

Gudrs sakņu dārzs Kurdjumovs N. R., Zvaigzne ABC, 2012., 224 lpp. Jūs uzzināsiet: • kā veidot “veiksmīgu” vasarnīcu,• kā paaugstināt augsnes auglību,• kā iekārtot neparastas dobes,• kā savietot dārzeņus,• kā “piemānīt” ziemu,• kā pasargāt augus no kaitēkļiem un slimībām.

Gudrs augļu dārzs Kurdjumovs N. R., Zvaigzne ABC, 2013., 280 lpp.. Šajā grāmatā, tāpat kā “Gudrajā sakņu dārzā”, tiek stāstīts par to, kā iekārtot ērtu, ražojošu un skaistu dārzu, kurā galvenais būtu atpūta un prieks. N. Kurdjumovs nodod lasītāju vērtēšanai gudras augļkopības koncepciju un piedāvā aktīvi darboties līdzi. Jūs uzzināsiet: • kā veidot “ veiksmīgu” vasarnīcu,• kā pašiem izaudzēt augļzariņus,• kā stādīt kokus horizontāli,• kā pieradināt vīnkokus,• kā atslogot, retināt un atjaunināt vecu dārzu,• kā nedrīkst apgriezt kokus,• kā pasargāt dārzu no kaitēkļiem un slimībām.

Latvijas ābeles Skrīvele M., Ikase L. R., Jumava, 2013., 135 lpp. Grāmatā lasāms par ābeļdārza izveidi, dārza un ražas kopšanu, ābolu glabāšanu, šķirnēm u.c.

400 Augļi un ogas Latvijā R.,Lauku Avīze, 2008., 237 lpp. Šī grāmata ir vispusīgākais pašu mājās tapušais, Latvijas bioloģijas zinātnieku un pieredzējušu dārzkopju sarūpētais krājums, kas aptver praktiski visas mūsu dārzos plašāk vai retāk audzējamās augļaugu kultūras ar apjomīgu šķirņu daudzumu. Konkrēti aprakstīto sugu un škirņu skaits, kā jau liecina izdevuma nosaukums, ir ap 400, vairāk nekā pusei pievienoti arī fotoattēli.

Trifeļu audzēšana Balode Antra R., Burtene, 2014., 192 lpp. Grāmatā ir sniegti praktiski padomi, kā izaudzēt mikorizētus trifeļu koku stādus, izveidot un kopt trifeļu dārzu, novākt ražu un baudīt šo ekskluzīvo delikatesi. Tā ir bagātīgi ilustrēta ar autores zīmējumiem un Līgas Pētersones fotogrāfijām. Grāmata lieti noderēs ikvienam, kas interesējas par šo neparasto sēni, īpaši tiem, kam ir zeme un vēlme pašam ierīkot savu trifeļu dārzu.

Vertikālā dārzkopība Hārta Mesingema Ronda R., Madris, 2012., 144 lpp. Arī mazā platībā ikviens spēj audzēt dārzeņu, ogulāju un augļu koku kultūras, kuras vertikāli vīsies, kāpelēs un tieksies pret sauli. Nezāļu būs maz, kā arī augiem neuzbruks kaitēkļi. Ražas palielināsies un iepriecinās dārzkopjus.

Zvēri un cilvēki Biruta Eglīte - R., Zvaigzne ABC, 2015., 400 lpp. Šī grāmata ir par Velgu Vītolu, Līgatnes lāčiem un citiem zvēriem. Arī par mums.

Manipulācija ar cilvēkiem. Pozitīvā pieeja Prabals Frenks – R., Zvaigzne ABC, 2011., 166 lpp. Autors piedāvā psiholoģijas pamatprincipos balstītus paņēmienus noturīgu attiecību veidošanai, draudzības dibināšanai ar gandrīz jebkuru cilvēku un labklājības sasniegšanai bez liekiem uztraukumiem.

Mūsdienu organizāciju psiholoģija Reņģe Viesturs Grāmatas mērķis ir iepazīstināt lasītāju ar mūsdienu organizācijas psiholoģijas atziņām atbilstoši Latvijas sociālajam un ekonomiskajam kontekstam. Šāda veida literatūras latviešu valodā līdz šim ir trūcis. Šķietami vienkāršākais un efektīvākais ceļš savas darba efektivitātes paaugstināšanai ir sekošana zinošu un pieredzējušu cilvēku padomiem.

Efektīvas vadības noslēpumi Kenets Blančards, Spensers Džonsons Īss, viegli lasāms stāsts, kurā aprakstītas trīs praksē izmantojamas vadības metodes. Šajā grāmatā aplūkoti vairāki medicīnas un psiholoģijas pētījumi, kas skaidri parāda, kāpēc šīs šķietami vienkāršās metodes ir tik efektīvas. Kad būsiet grāmatu izlasījis, jūs zināsiet, kā tās izmantot savā darbā.

Veiksmes simboli un zīmes R., Avots, 2013., 103 lpp. Grāmatā raksturoti simboli veiksmes, laimes, mīlestības, harmonijas, pārpilnības u.c. enerģijas piesaistīšanai, kā arī neveiksmju atvairīšanai. Simbolikas pazīšana palīdzēs pareizi piemeklēt amuletus un talismanus, kuri sekmēs vēlmju īstenošanos un pozitīvas pārmaiņas dzīvē.

Ideju banka 1 Vita Golubova, Iveta Ikale - R., Zvaigzne ABC, 2014., 72 lpp. Grāmata iecerēta kā palīgs jaunajiem un atbalsts jau pieredzējušiem skolotājiem. Tā ir rokasgrāmata, kas mēģinās atbildēt uz jautājumu KĀ? (mācīt, mācīties, arī pārbaudīt). Krājumā ietvertie metodiskie paņēmieni palīdzēs skolēniem atklāt jauno, aktualizēt savu varēšanu, mācību procesu padarīs mūsdienu skolēnam interesantāku, aizraujošāku un veicinās mācību motivāciju, katra skolēna līdzatbildību, mazāk aktīvu skolēnu iesaistīšanos stundas darbā.

Gaismas ēdiens. 12 izcili produkti ar unikālām dziednieciskām īpašībām Madara Bunte – R., Zvaigzne ABC, 2015., 112 lpp. Cilvēki ir gaismas būtnes un, lietojot uzturā gaismas ēdienu, saņem dziedinošo dabas enerģiju.Uzturam pievienot mazliet gaismas ir pavisam vienkārši! Grāmatā piedāvātas idejas receptēm, kurās ietilpst makas pulveris, godži ogas, kakao pupas, kaņepju sēklas, kaķa naga miza, nātres lapas, melleņu ogas vai spirulīnas pulveris.

Sarunas par laimi Arkādijs Pancs – R., Zvaigzne ABC, 2015., 192 lpp. Šī grāmata ir kā gudra un iejūtīga saruna par daudziem būtiskiem jautājumiem mūsu dzīvē. To var lasīt kā aizraujošu romānu, no tās var gūt informāciju par psihoanalīzes pirmsākumiem Latvijā un pasaulē, tajā var meklēt atbildes un smelties iedvesmu dažādu problēmu risinājumam.

Pašnodarbināto grāmatvedība un nodokļi Inguna Leibus – R., Lietišķās informācijas dienests, 2014., 144 lpp. Iznākusī grāmata ir visaptverošs svarīgākās informācijas, likumdošanas prasību un praktiskajā pieredzē gūto un pārbaudīto atziņu un praktisko ieteikumu apkopojums pašnodarbinātajiem.

Sengrieķu mīti Brigita Cīrule, Ināra Ķemere – R., Zvaigzne ABC, 2014., 182 lpp. Grāmatā izmantoti spilgtākie un pazīstamākie grieķu mītu tēli un sižeti, kas saglabājušies galvenokārt seno autoru literatūras darbos - eposos un drāmās. Izdevums ieteicams ikvienam, kas sāk iepazīties ar antīko pasauli, tās vēsturi un literatūru.

Latvijas un pasaules vēsture vidusskolām. 1. Sējums Vilnis Purēns R., RaKa, 2015., 292 lpp. Grāmatas 1. sējums aptver Latvijas un pasaules vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz jauno laiku pirmajai pusei (18. gs. vidum).Vēstures izklāstu papildina vingrinājumi un uzdevumi, kas palīdz apgūt tematus un sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem, kā arī ieteikumi radošajiem darbiem. Apstiprinājusi Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija 2015. gadā.

Naktstauriņš Laura Dreiže – R., Zvaigzne ABC, 2015., 435 lpp.

Tikšanās laikā Elizabete Eglīte – R., Zvaigzne ABC, 2015., 352 lpp.

Mirušie nepiedod Ieva Melgalve - R., Zvaigzne ABC, 2015., 272 lpp.

Safīru uguns Ilze Liliāna Millere – R., Zvaigzne ABC, 2014., 288 lpp.

Kristofers un Ēnu ordenis Arno Jundze – R., Zvaigzne ABC, 2015., 302 lpp.

Būris Alberts Bels – R., Zvaigzne ABC, 2015., 176 lpp.

Ugunszīme Gundega Repše - R., Zvaigzne ABC, 2014., 160 lpp.

Citroni dzeltenie Kajsa Ingemarsone – R., Zvaigzne ABC, 2013., 304 lpp.

Direktoriene Māra Jakubovska – R., Zvaigzne ABC, 2015., 160 lpp.

Palaidnību karaļa Jāņa B. dienasgrāmata Ruta Skrebele – R., Zvaigzne ABC, 2014., 144 lpp.

Sirsniņsalas Māris Rungulis – R., Zvaigzne ABC, 2014., 88 lpp.

Ziemas kronis Elizabete Čedvika – R., Kontinents, 2014.,464 lpp.

Sagatavoja bibliotekāre O. Ansone


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin