Priekuļi
Cēsis
Otrdiena
    26. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Eduards, Edvards un Varis
Rīt: Dzidra, Dzidris, Gunita un Loreta
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Priekuļu tehnikumā jauna profesija – Spēkratu mehāniķisPrese
31.maijs 2016.

No 1.septembra Priekuļu tehnikumā būs iespēja apgūt jaunu profesiju, kas tiks mācīta pēc moduļu principa – Spēkratu mehāniķis, ar iespēju specializēties lauksaimniecības, meža vai būvtehnikas remontā un ar iespēju mācību laikā iegūt otru, zemāka līmeņa profesionālo kvalifikāciju spēkratu atslēdznieks.Ideja par to, ka ir nepieciešama jauna, mūsdienīga profesija, kas gatavotu speciālistus servisiem un tehnikas apkalpotājiem, radās gatavojoties dalībai Eiropas lielākajā un prestižākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā lauksaimniecības tehnikas mehāniķiem Euroskills. Šajā konkursā ap 70% uzdevumu bija saistīti ar elektroniku un t.s. skrūvēšanas bija salīdzinoši maz.

Jau daudzus gadus sadarbojoties ar lauksaimniecības tehnikas dīleruzņēmumiem redzam, ka servisos ir nepieciešami speciālisti, kas, aizbraucot pie klienta uz saimniecību spētu remontēt, traktora vai citas specializētās tehnikas mehānisko un arī elektronisko pusi.

Spēkratu mehāniķa programmā lielāks uzsvars tiks likts uz modernajām tehnoloģijām vadības sistēmām, hidrauliku, to, kas tiek izmantots mūsdienās traktoros. Nav noslēpums, ka moderni traktori ir pat vairāk aprīkoti ar elektroniku nekā automobiļi.

To, ka profesija ir nepieciešama un aktuāla, pēdējos gados izjūtam arvien vairāk. Gandrīz katru nedēļu, it īpaši laikā, kad tuvojas sezonas darbi, pie mums vēršas uzņēmumu pārstāvji, kas meklē praktikantus, ar nolūku, ja vien jaunietis apliecinās sevi prakses laikā, pēc tehnikuma absolvēšanas nodrošinās viņam darba vietu.

Ieguvums mācoties šajā programmā būs, ne tikai iespēja iegūt prestižu un labi atalgotu darbu nākotnē, bet arī mācības, kas ir veidota pēc moduļu principa. Priekuļu tehnikums būs viens no pirmajiem, kas piedāvās izglītību šādā veidā, no 2020.gada uz modulārajām programmām pāries visa profesionālā izglītība Latvijā. Mācoties pēc moduļu principa viss mācību process tiek sadalīts posmos – vispirms tiek iegūta 2. līmeņa profesionālā kvalifikācija spēkratu atslēdznieks, pēc tam turpinās mācības tālāk un tiek iegūta 3. līmeņa profesionālā kvalifikācija spēkratu mehāniķis. Moduļu sistēma ļauj sākumā apgūt kopīgās prasmes un zināšanas, kas 90 %, ir līdzīgas visiem tehnikas veidiem– traktoriem, automobiļiem vai specializētai tehnikai.

Ja jaunieti interesē tehniskās profesijas, bet viņš vēl nav drošs, vai nākotnē strādās ar lauksaimniecības, meža vai būvtehniku, šāda pieeja ļauj mācīties pakāpeniski un pēc tam izlemt, cik augstu izglītības līmeni iegūt un kādā virzienā specializēties. Traktors, elektronika un hidraulika šīm tehnikām ir vienāda, ir tikai jāapgūst specializēto iekārtu specifika. Ejot praksē uzņēmumos, varēs jau izvēlēties savu konkrēto darbības jomu, lauksaimniecības tehnika, meža tehnika vai būvtehnika.

Turklāt, ja jaunietis ir apguvis, piemēram lauksaimniecības tehniku, pavisam maz pūļu ir jāpieliek, lai apgūtu arī mežsaimniecības vai būvniecības tehniku.

Aicinām pie mums mācīties visus tos jauniešus, kuriem interesē jaunās tehnoloģijas un darbs modernos tehnikas servisos ar labu atalgojumu!


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin