Priekuļi
Cēsis
Ceturtdiena
    28. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Vilis un Vilhelms
Rīt: Maksis, Raivis un Raivo
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Radīja bioloģiskāko ēdienkartiPrese
1.jūlijs 2016.

 GANDARĪTAS. Ieva Ungure (no kreisās) un Signe Capare joprojām ir sajūsmā par iegūto pirmo vietu. Foto: Māris BuholcsKitija Ločmele / DRUVA

Priekuļu tehnikuma Ēdināšanas pakalpojumu programmas 3. kursa studentes Signe Capare (19) un Ieva Ungure (20) desmit komandu konkurencē uzvarēja Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas organizētajā pavāru konkursā "domā Loģiski! radi Bio!".

Konkursa mērķis ir izglītot topošos pavārus un ēdināšanas speciālistus par bioloģisko pārtiku, kā arī aktualizēt ēdināšanas kvalitātes jautājumus izglītības iestādēs.Jaunietes stāsta, ka konkursam sagatavoties palīdzējušas prakses skolotāja Daiga Ločmele un klases audzinātāja Irēna Mālniece, kad pēc meiteņu ierosinājuma Cēsīs tika apjautāti skolēni, uzzinot viņu vēlmes. "No pamatskolas skolēnu ieteikumiem smēlāmies idejas, ko ēdienreizēs vajadzētu piedāvāt, tajā pašā laikā pievēršot uzmanību uzturvērtību ziņā bagātākajiem pārtikas produktiem, jo konkursa nolikums paredzēja ēdienreizi, kurai jābūt pēc iespējas bioloģiskākai, garšīgākai un lētākai," stāsta Ieva Ungure.

Priekuļu tehnikuma audzēknēm bija jāpasniedz žūrijai trīs ēdieni. "Kā pirmo ēdienu pasniedzām ķirbju biezzupu ar grauzdiņiem un pesto mērci, kurai bija pievienoti ķiploki. To atzinīgi novērtēja un atcerējās gan žūrija, gan konkursa goda viešņa, Latvijas Republikas prezidenta kundze Iveta Vējone. Otrajā ēdienā mums bija kartupeļu sacepums ar gaļu, kas gan nesanāca tā, kā vēlējāmies, bet tomēr izdevās ļoti garšīgs. Neviens, pat pieredzējuši pavāri, nepamanīja kļūdu, kuru pieļāvām," lepni teic Ieva. Saldajā ēdienā meitenes bija pagatavojušas dzērveņu uzputeni. "Žūrija un konkursa vadītāja bija pārsteigta par saldo ēdienu. Varētu teikt, ka ar to trāpījām desmitniekā, jo daudziem dzērveņu uzputenis raisīja patīkamas atmiņas. Atklāti sakot, gatavošanā pieļāvām dažas kļūdas, jo pirms konkursa mums izdevās tikai vienu reizi izmēģināt sastādītās ēdienkartes receptes. Pēc pirmās reizes sapratām, ka noteikti vajag atkārtot un piestrādāt pie niansēm, tomēr laika trūkuma dēļ to neizdarījām, bet pamainījām ēdiena sastāvu. Varētu teikt, ka konkursa laikā tapa ēdienu jaunā versija. Savā ziņā riskējām, jo ēdienkarte nebija perfekti izstrādāta, bet beigās risks atmaksājās," atklāj Signe Capare.

Meitenes atzīst, ka konkursa diena bijusi uztraukumu pilna. "Papildu uztraukumu radīja tas, ka uz konkursu devāmies divatā, bez skolotājas. Tā kā Rīgu labi nepārzinām un pašām saviem spēkiem vajadzēja atrast konkursa norises vietu, tas radīja dubultu uztraukumu. Tomēr, nonākot īstajā vietā un satiekot konkursantus, tas mazinājās. Jāteic, ka, braucot uz konkursu, mēs negaidījām neko vairāk par pateicību, tāpēc varētu teikt, ka uzvara bija negaidīta. Kad sāka pasniegt pateicības, mēs ar Ievu nodomājām, ka tūlīt izdzirdēsim savus vārdus. Konkursā mēs ieguvām fantastisku pieredzi, tāpēc vien uzskatījām sevi par uzvarētājām," norāda Signe, un viņas teikto papildina Ieva: "Kad tika pasniegtas pateicības, sapratām, ka esam trijniekā. Tas mūs ļoti saviļņoja, jo izkonkurējām septiņas citas spēcīgas komandas. Pirms vietu nosaukšanas pie sevis pasmējos, ka būsim otrajā vietā, bet, kad izdzirdēju, ka tajā ir cita komanda, nespēju attapties, ka esam uzvarējušas.".


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin