Priekuļi
Cēsis
Ceturtdiena
    24. septembris 2020.
Vārda diena šodien: Agris un Agrita
Rīt: Rodrigo un Rauls
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Ir tikai jāgrib mācītiesPrese
8.septembris 2016.

Lote Čemme / DRUVA

Līdz septembra beigām pagarināta vasaras uzņemšana 22 profesionālās izglītības iestādēs programmā Jauniešu garantija.

Tas nozīmē, ka jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri vēlas viena vai pusotra gada laikā iegūt darba tirgū pieprasītu kvalifikāciju, vēl var pieteikties mācībām kādā no 33 piedāvātajām profesijām. Lai arī līdz septembra sākumam mācībām Jauniešu garantijas programmās pieteikušies ap 2500 jauniešu, tas nenozīmē, ka grupas ir pilnas un vairs nav iespēju mācīties.Priekuļu tehnikuma direktors Imants Kupčs "Druvai" skaidro, ka tehnikumā iespējams pieteikties auto mehāniķu un auto elektriķu programmās, savukārt Ērgļos ir iespējas mācīties un iegūt kvalifikāciju vairākās programmās, piemēram, būvdarbu, dārzu un parku kopšanā, meža darbos un tehnikā, ēdināšanas pakalpojumos un daudzās citās.

"Atliek vien ieiet mūsu mājaslapā, tur šo informāciju var atrast. Turklāt mācībām var pieteikties tieši internetā vai, vēl labāk, jau no rītdienas var braukt uz skolu un sākt mācīties! Iespējas patiešām ir, jauniešiem tikai ir jāgrib kaut ko dzīvē sasniegt, apgūt profesiju, celt kvalifikāciju, sevi pilnveidot," saka I. Kupčs. Direktors skaidro, ka šī programma ir lieliska iespēja īsā laikā apgūt darba tirgū pieprasītu profesiju, turklāt daļa no mācību laika ir prakse, kurā, sevi pierādot, ir iespēja saņemt pastāvīga darba piedāvājumu.

"Turklāt jauniešiem ir iespēja saņemt stipendiju. Dzīvošana dienesta viesnīcā ir bez maksas, prakses laikā viņi vēl tiek apdrošināti. Ir tikai jānāk un jāmācās," saka direktors, bilstot, ka interese ir bijusi gana liela, taču norāda, ka Vidzemē ir vairākas vietas, kur pieteikties Jauniešu garantijas izglītības programmās, piemēram, Smiltenē, Valmierā, Cēsīs, Priekuļos, Ērgļos. Līdz ar to starp mācību iestādēm un programmām veidojas zināma konkurence un ne visur audzēkņu ir tik daudz, cik varētu vēlēties.

Nevar nepiekrist, ka jauniešiem šī ir lieliska iespēja, jo, iegūstot profesionālo izglītību, vienmēr ir iespēja turpināt mācības augstskolās, taču apgūtā profesija ļauj veiksmīgāk uzsākt darba gaitas un virzīties pa karjeras kāpnēm.

Interesanti, ka Valsts izglītības attīstības aģentūras dati liecina jauniešu vidū vislielākā interese šogad ir bijusi par tādām profesijām kā pavārs, lietvedis, konditors, grāmatvedis, metinātājs, frizieris, automehāniķis, SPA speciālists, viesnīcu pakalpojumu speciālists, finanšu darbinieks, loģistikas darbinieks, restorāna pakalpojumu speciālists, programmēšanas tehniķis, klientu apkalpošanas speciālists un lauku īpašumu apsaimniekotājs.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin