Priekuļi
Cēsis
Ceturtdiena
    16. jūlijs 2020.
Vārda diena šodien: Hermīne un Estere
Rīt: Aleksis un Aleksejs
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Lūgums atsauktiesTehnikums
28.janvāris 2017.

Atrodamies Latvijas valsts nodibināšanas simtgades gaidās, kad tiek realizētas daudzas ieceres, veltītas šai nozīmīgajai jubilejai. Atceroties Latvijas valsts izveidošanos, šodienas paaudzes svēts pienākums ir atdot godu tiem mūsu priekšgājējiem, kas, nežēlojot pat savas dzīvības, izkaroja Latvijas brīvību. 1927.gada 18.novembrī Priekuļu Lauksaimniecības vidusskolas aktu zālē uzstādīja marmora piemiņas plāksni pieciem šīs skolas bijušajiem skolniekiem, kuri bija krituši Latvijas brīvības cīņās. Gadu gaitā mainījās varas un valdības, un Latvija zaudēja neatkarību. Latviju vardarbīgi iekļāva Padomju Savienības sastāvā. Neskatoties uz visām kara laika grūtībām skola darbību nepārtrauca. Modrā čekas acs atzina par nepieļaujamu minētās piemiņas plāksnes atrašanos padomju laika skolā un uzdeva skolas direktorei Mirdzai Zviedrei plāksni novākt un likvidēt. Ar patiesu pateicību pieminam direktores drosmi, ka viņa, neskatoties uz iespējamām represijām, šo plāksni nevis likvidēja, bet, ar vīra Jāzepa Neikšāna palīdzību, to aizveda un noglabāja savās lauku mājās Bauskas pusē.

Pagāja vēl daudz gadu. Latvija atguva neatkarību. 2005.gadā Aizsaulē aizgāja Mirdza Zviedre-Neikšāne. 2012.augustā viņas dēls Jānis Neikšāns šo piemiņas plāksni atveda atpakaļ uz Priekuļiem. Pārdzīvojot šos pagājušos 90 gadus, plāksnes uzrakstu vizuālo izskatu nācās pielabot, un nu plāksne gaida atkārtotu pielikšanu skolā goda vietā.

 Priekuļu tehnikums uzskata par goda pienākumu šo svinīgo pasākumu veikt mūsu varoņu piederīgo klātbūtnē. Piemiņas plāksnē ir minēti sekojošie skolas bijušie audzēkņi: Pēteris Dambīts, Otto Greble, Jēkabs Jenčs,  Mārtiņš Teikmanis un Arvīds Dundurs. Esam sazinājušies ar Pētera Dambīša tuviniekiem, bet mūsu rīcībā nav informācijas par pārējo četru tuviniekiem. Būsim Jums ļoti pateicīgi, ja atsauksities uz šo informāciju un darīsiet mums zināmas Jūsu koordinātas, lai varam sazināties.

Ar patiesu cieņu, Priekuļu tehnikuma muzeja veidotājs Aleksandrs Lingarts  (tālr. 64130543 vai 26101788).


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin