Priekuļi
Cēsis
Pirmdiena
    25. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Anšlavs un Junora
Rīt: Eduards, Edvards un Varis
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Reģionālajā konkursā Daugavpilī noskaidroti labākie jaunie datorsistēmu tehniķiPrese
7.marts 2017.

http://viaa.gov.lv

Piektdien, 3. martā, Daugavpilī noslēdzās Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētais nacionālā profesionālās meistarības konkursa pusfināls datorsistēmu tehniķa profesijā, kurā noskaidroti seši labākie jaunie profesionāļi, kas piedalīsies nacionālajā profesionālās meistarības konkursā aprīlī.

Reģionālajā konkursā, kas no 2. līdz 3. martam notika sadarbībā ar Daugavpils tehnikumu, visaugstāko rezultātu un pirmo vietu ieguva Mārts Lapinskis no Liepājas Valsts tehnikuma. Otru vietu ieguva un ļoti labu sniegumu uzrādīja Priekuļu tehnikuma audzēknis Ričards Trofimovs, savukārt trešo vietu izcīnīja Aigars Pluģis no Saldus tehnikuma.Tiesības piedalīties nacionālajā profesionālās meistarības konkursā ieguva vēl trīs konkursanti - Gatis Grečkovskis no Jelgavas tehnikuma, Alvis Alutis no Rīgas Tehniskās koledžas un Mārtiņš Mārcis Maskalāns no Liepājas Valsts tehnikuma. Pieredzējušais nacionālo un starptautisko konkursu vērtēšanas komisijas loceklis un RTU Skaitļošanas centra vecākais datortīklu administrators Dagnis Zemturis atzinīgi novērtēja šī gada pusfināla konkursantu profesionālo sagatavotību. “Konkursantu sasniegumi ar katru gadu kļūst augstāki. Tas nozīmē, ka aug arī skolotāju profesionalitāte un pieredze audzēkņu sagatavošanā šādiem konkursiem,” secina D. Zemturis.

Pavisam kopā reģionālajā pusfinālā Daugavpilī piedalījās 18 konkursanti no 10 profesionālās izglītības iestādēm. Jaunie profesionāļi divas dienas risināja pusfināla darba uzdevumus, kas ietvēra Microsoft Windows un Linux operētājsistēmu instalēšanu un konfigurēšanu.

Visi seši konkursanti no 20. līdz 22.aprīlim piedalīsies nacionālajā profesionālās meistarības konkursā SkillsLatvia 2017, kas notiks Rīgā un pulcinās jaunos profesionāļus, kuri reģionālajos konkursos dažādās profesijās uzrādījuši vislabākos rezultātus. Konkursanti sacentīsies par tiesībām pārstāvēt Latvijas komandu starptautiskajā konkursā EuroSkills.

Nacionālo profesionālās meistarības pusfināla konkursu VIAA rīko, lai noskaidrotu labākos starp labākajiem topošajiem datorsistēmu tehniķiem un novērtētu viņu prasmes un iemaņas izvēlētajā profesijā, kā arī popularizētu informācijas un komunikācijas nozari un veicinātu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Konkurss tiek organizēts darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin