Priekuļi
Cēsis
Pirmdiena
    25. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Anšlavs un Junora
Rīt: Eduards, Edvards un Varis
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Profesionālās meistarības konkursā ParīzēPrese
8.marts 2017.

27.februārī Priekuļu tehnikuma audzēkņi devās uz Parīzi, lai piedalītos liellopu vērtēšanas sacensībās. Vilnītis Rolands Madars (M13 grupa) sīvajā konkurencē ieguva 6.vietu un Apsīte Helvijs (L13 grupa) - 47.vietu. Katram bija jāvērtē divi piena un divi gaļas liellopi.

Pirms konkursa, iepriekšējā dienā notika divu liellopu novērtēšanas demonstrējums un sniedza atbildes uz konkursantu uzdotajiem jautājumiem. Vakarā bija draudzīgas vakariņas, kur katra dalībvalsts prezentēja savai valstij raksturīgus ēdienus un dzērienus. Dalībnieki varēja nogaršot piedāvātos ēdienus un savstarpēji iepazīties, vienlaicīgi pastāstot par savu valsti. Visi novērtēja Latvijas Lāča maizi un ķiploku konfektes.Konkursa dienā stundas laikā bija jānovērtē četri liellopi. Visi konkursanti vērtēšanu veica vienlaicīgi un pieskarties tiem nevarēja.

Pēc konkursa bija iespēja apmeklēt izstādi, kas izvietota daudzās hallēs. Varēja apskatīt liellopus, kazas, aitas, zirgus, dažādus eksotiskus dzīvniekus, lauksaimniecības produkciju un notika dažādas prezentācijas un šovi, tai skaitā restorānu stendi.

Brīvajā laikā audzēkņi varēja iepazīt Parīzes ievērojamākās vietas- Parīzes operu, Luvru, Triumfa arku, Eifeļa torni, Parīzes Dievmātes katedrāli, Sacre baziliku.

Inese Simkeviča

 

Audzēkņu izteikumi par konkursu un laiku, ko pavadīja Parīzē.

Rolands:

Bija forši. Patika Parīze. Bija interesanti pastaigāties pa Parīzes ielām un apskatīt ievērojamākos apskates objektus. Iepazinām jaunus cilvēkus. Nodibināju kontaktus ārzemēs, kas man kā jaunajam lauksaimniekam ir ļoti svarīgi. Bija ļoti interesanti apskatīt milzīgo izstādi, un, protams, piedalīties konkursā. Lai gan ar foršiem cilvēkiem sanāca iepazīties tikai pēdējā dienā, tomēr kontakti ir nodibināti un, cerams, ka kaut kad satiksimies. Zināšanas, ko iemācīja Skaidrīte, bija ļoti labas un noderēja.

Helvijs:

Mūs laipni sagaidīja un uzņēma Francijā. Bija pietiekoši laika, lai apskatītu Parīzes ievērojamākās vietas. Katrā ziņā, lietderīgi izmantots laiks un pieredzes apmaiņa, kā arī iepazīti daudzi jauni cilvēki. Par konkursu- viss bija labi, govis bija tīras, un nebija sarežģījumi konkursa gaitā.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin