Priekuļi
Cēsis
Piektdiena
    28. februāris 2020.
Vārda diena šodien: Skaidrīte, Skaidra un Justs
Rīt: Diegabiksis
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Pieredze un praktizēšanās PortugālēTehnikums
20.aprīlis 2017.

4.aprīlī Erasmus+ programmas ietvaros uz Portugāli devās 3 Lauku īpašuma apsaimniekošanas specialitātes audzēkņi - Andris Vīksniņš un Helvijs Apsīte no L13 grupas un Uldis Bundzinieks no L14 grupas ar pavadošo personu Minjonu Buču. Audzēkņi vienu mēnesi gūs pieredzi un praktizēsies lauksaimniecības uzņēmumā.Lidostā mūs laipni sagaidīja Portugāles pārstāvis. Mēs tikām aizvesti uz Bragu – pilsētu, kurā jauniešiem ierādīja dzīvošanas vietu – trīs istabu dzīvokli ar visām ērtībām jaunā mājā Bragas centrā.

Pirmajās dienās mūs iepazīstināja ar Bragu – trešo lielāko Portugāles pilsētu, senu arhibīskapijas centru, kur baznīcu pulksteņu zvani ik stundas ceturksni atgādināja par laika ritējumu, bet nedēļas nogalē izbaudījām saulaino laiku pie Atlantijas okeāna. Gida Liandru pavadībā iepazināmies arī ar Porto. Un te nu lieti noderēja skolā iegūtās angļu valodas zināšanas, lai saprastu gida stāstīto.

Prakse audzēkņiem iesākās traktortehnikas darbnīcās, kur nācās remontēt lauksaimniecības tehniku. Tomēr pēc pārrunām ar darbu organizatoriem, puiši tika pārcelti darbā lauksaimniecībā – uz saimniecību, kura nodarbojas ar vīnogu audzēšanu. Jaunieši apkopj vīnogu un aveņu stādus, un, kā paši saka – strādāt ir interesanti, jo dara tādus darbus, ko iepriekš nebija darījuši. Viņi ir daudz ko redzējuši, iepazinuši šīs valsts kultūru un nedaudz iemācījušies portugāļu valodu. Un visvairāk viņi ir apmierināti ar laika apstākļiem, kuri katru dienu lutina ar siltu un saulainu laiku.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin