Priekuļi
Cēsis
Piektdiena
    29. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Maksis, Raivis un Raivo
Rīt: Vitolds un Lolita
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Ēnu dienaAudzēkņi
17.janvāris 2018.

Skolēn, ir laiks izvēlēties savu sapņu profesiju!

3 soļi kā kļūt par ĒNOTĀJU
• Reģistrē vai atjauno profilu enudiena.lv
• Līdz 9.februārim izvēlies ēnojamo vakanci un sūti pieteikumu
• Gaidi apstiprinājumu no ēnu devēja un apstiprini vakanci 3 dienu laikā, vai neatrodot sev tīkamu vakanci, uzrunā pats savu ēnas devēju.

Uz enudiena.lv »»»IETEIKUMI ĒNU DIENAS VEIKSMĪGĀKAI NORISEI

1. solis - sagatavošanās darbi Ēnu dienai

Pirms sāc pieteikties vakancēm, izvērtē savu profilu, vai visa informācija ir aktuāla un atjaunota, kā arī piedomā, ko norādīt pie ārpusskolas aktivitātēm un prasmēm, jo Ēnu devēji varēs redzēt Tavu profilu. 

Iepazīsties ar plašo vakanču piedāvājumu un intereresējošās vakances pievieno saviem favorītiem.

2.solis – pieteikšanās vēlamajai vakancei

1.pietiekšanās kārta tiks atvērta 15.janvārī un pieteikšanās būs atvērta līdz 21.janvārim.

Vienlaicīgi var pieteikties  uz 1 vakanci, rakstot Motivācijas vēstuli. Motivācijas vēstulē pamato savu vēlmi ēnot konkrēto profesiju pie konkrētā Ēnu devēja un kāpēc viņam būtu jāizvēlas Tevi. Atceries, ka Tava motivācija būs galvenais atlases kritērijs, pēc kura Ēnu devēji izvēlēsies savas ēnas. 

No 22. līdz 24.janvārim Ēnu devējiem jāizvērtē visi pieteikumi un jāapstiprina Ēnotāji. Šajā laikā uz vakancēm pieteikties NEVAR!

Ja Ēnu devējs Tevi apstiprina, tad  APSVEICAM ar iegūto Ēnošanas vietu! Ja Ēnu devējs Tevi neapstiprina, neuztraucies, Tev būs iespēja pieteikties jaunai vakancei.

2. pieteikšanās kārta būs no 25. līdz 28.janvārim. Ēnu devējam pieteikumu apstiprināšana un noraidīšana jāveic no 29. līdz 31.janvārim.

Ja Ēnu devējs Tevi apstiprina, tad  APSVEICAM ar iegūto Ēnošanas vietu! Ja Ēnu devējs Tevi neapstiprina, neuztraucies, Tev būs iespēja pieteikties jaunai vakancei.

3.pieteikšanās kārta ir no 1. līdz 4.februārim.  Ēnu devējam pieteikumu apstiprināšana jāveic no 5. līdz 7.februārim

Ja Ēnu devējs Tevi apstiprina, tad  APSVEICAM ar iegūto Ēnošanas vietu! Ja Ēnu devējs Tevi neapstiprina, Tev ir atlikusi iespēja izmantot “Nejaušais Ēnotājs” pieteikšanos.

4.pieteikšanās “Nejaušais Ēnotājs” no 8. līdz 11.februārim.

Kļūstot par Nejaušo Ēnotāju, Tev tiek dota iespēju izvēlēties vienu no piedāvātajām brīvajām Ēnu devēju vakancēm. Tu automātiski kļūsi par šī Ēnu devēja Ēnotāju. Šajā kārtā piedalās tikai tie Ēnu devēji, kam palikušas neaizpildītas vakances un ir izvēlējušies piedalīties “Nejaušajā Ēnotājā”.

Ja neatrodi sev intersējošo vakanci, uzņemies iniciatīvu un sarunā pats savu Ēnu devēju! Sazinies ar izvēlētā uzņēmuma, iestādes vai organizācijas pārstāvjiem, informē par gaidāmo Ēnu dienu, izsaki vēlmi piedalīties un pamato, kāpēc uzņēmumam būtu Tevi jāuzņem Ēnu dienā. Pēc tam piereģistrē savu vakanci arī portāla sadaļā Es pats atradu savu ēnu devēju, lai JA Latvija būtu iespējams to iekļaut kopējā Ēnu dienas statistikā.

Padomi motivācijas formulēšanai

Piesakoties vakancei, Tev būs jāpamato, kāpēc vēlies ēnot konkrēto personu un profesiju. Pārdomā rūpīgi, ko rakstīt pieteikumā, jo Tava motivācija būs galvenais atlases kritērijs, pēc kura Ēnu devēji izvēlēsies savas ēnas. Tas, ko ierakstīsi pieteikuma ailītē, būs izšķiroši!

  • Motivācija šajā gadījumā ir tas, kas Tevi pamudināja pieteikties uz konkrēto vakanci. Piemēram, tā var būt vēlme strādāt šajā profesijā vai nozarē, vai padziļināta interese par attiecīgo profesiju, nozari vai uzņēmumu.
  • Pamato īsi, kāpēc šī Ēnu diena pie konkrētās personas Tev būtu lietderīga. Piemēram, Tu vēlies studēt šajā nozarē vai vēlies strādāt attiecīgajā uzņēmumā, iestādē vai organizācijā.
  • Svarīgi, lai Tava pieteikuma motivācija ir īsa, pamatota un pārliecinoša. Piemēram, ja raksti, ka padziļināti interesējies par kādu profesiju vai nozari, tad noteikti piemini kā tieši to dari (piemēram, piedalies interešu grupās, lasi literatūru utt.). Jo pārliecinošāks būs pamatojums, jo lielāka iespēja Ēnu dienā tikt uz viskārotāko vakanci!
  • Ja dodies pie kādas konkrētas personas, tad pamato, kāpēc tieši vēlies ēnot viņu, nevis kādu citu šīs nozares pārstāvi. Tas piešķirs personiskāku attieksmi. Kas tieši tevi saista konkrētās personas darbā?
  • Neaizmirsti, ka pieteikums ir Tava vizītkarte, pirmais iespaids par Tevi! Tādēļ raksti to lietišķā stilā, piedomā par gramatiku, pareizrakstību un noteikti pirms saglabāšanas vēlreiz pārbaudi uzrakstīto. Neliterāras valodas lietošana un gramatiskas kļūdas var atstāt sliktu pirmo iespaidu, kā arī samazināt iespēju tikt pie kārotās vakances!

« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin