Priekuļi
Cēsis
Sestdiena
    30. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Vitolds un Lolita
Rīt: Alīda un Jūsma
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Atbildi saņem konkursā “Naudas koks”Prese
7.marts 2018.

Automehāniķu apmācību kabinetā. Priekuļu tehnikuma rīkotajā konkursā dalībnieku komandām bija jāatrod pareizās dzinēja detaļas un tad tās jāsaliek vienotā mehānismā. FOTO: Marta Martinsone-KašaJānis Gabrāns / DRUVA

Priekuļu tehnikumā sarīkotajā konkursā “Naudas koks 2018” piedalījās 13 pusaudžu komandas no pamatskolām un novērtēja, vai tehnikums būtu piemērots profesijas apgūšanai.

Tas bija pamatskolu audzēkņiem rīkots karjeras izvēles konkurss. Tajā pedagogi šogad bija atveduši pamatskolu vecāko klašu skolēnus no Priekuļiem, Cēsīm, Nītaures, Zaubes un Rau­nas, no Kocēniem Valmieras pusē, Liezēres Limbažu pusē un Grundzāles pamatskolas Gulbe­nes pusē.Šāds konkurss notiek jau vairākus gadus, bet sākumā tikai tehnikuma audzēkņiem. Atverot durvis plašāk, tas tapa par konkursu, kurā pamatskolu vecāko klašu audzēkņi var iepazīties ar pašu tehnikumu un izglītības programmām Priekuļos.

Pirmo reizi paplašinātais karjeras konkurss “Naudas koks” notika pirms gada. Tehnikuma biroja darba un sociālo zinību metodiskās komisijas vadītāja Solvita Laiviņa stāsta, ka seši pērnā gada konkursa dalībnieki tagad jau ir tehnikuma audzēkņi: “Viņi atzīst, ka konkurss palīdzējis pārliecināties par savu izvēli, kur mācīties. Konkurss pavēris plašāku skatu uz izraudzīto profesiju. Jaunieši nenožēlo, ka iestājušies tieši tehnikumā.”

Komandas, sapulcējušās zālē, iepazīstināja ar sevi. Sanākušos uzrunāja Priekuļu tehnikuma direktors Imants Kupčs, akcentējot konkursa nosaukumu “Naudas koks”. Viņš sacīja, ka tehnikuma audzēkņiem ik mēnesi jānodarbojas ar naudu, proti, kā labāk iztērēt stipendiju, kas tehnikumā nav maza. “Jūs esat ieradušies, lai iepazītos ar tehnikumu, tāpēc vēlu radoši pastrādāt, visu iepazīt, apskatīt. Par redzēto pastāstiet vecākiem, draugiem. Dalība kon­­kursā jums pašiem var būt labs ieraksts CV. Priekuļu tehnikuma direktors Imants Kupčs, izlasot šādu ierakstu, teiks, ka šis jaunietis der kā nākamais tehnikuma audzēknis!”

Sarunā ar “Druvu” direktors atzina, ka konkursam ir liela nozīme tehnikuma popularizēšanā: “Esam profesionālās izglītības kompetences centrs, mums jābūt atvērtiem visai sabiedrībai. Kon­kurss ir lieliska profesionālās orientācijas diena. Pildot konkursa uzdevumus, skolēni izpratīs tehnikuma piedāvājumu. Varbūt kāds sajutīs aicinājumu un kļūs par mūsu audzēkni. Līdz šim pasniedzējas no komerczinību metodiskās komisijas devās uz pamatskolām, lai iepazīstinātu ar tehnikuma piedāvājumu. Šogad esam izvēlējušies citu risinājumu. Aicināsim skolas atvest audzēkņus uz tehnikumu. Līdzīgi kā šajā konkursā skolēniem būs praktiskās darbnīcas, viņi tajās iepazīs visas tehnikumā apgūstamās spe­cialitātes. Iepazīstināsim ciemiņus arī skolas dzīvi, dienesta viesnīcu, mūsu sporta bāzi, tehnikuma ikdienu. Esam gatavi uz skolām pretī aizsūtīt savu transportu. Stāstīt par tehnikumu mums ir ļoti svarīgi.”

Konkursā “Naudas koks” dalībnieki darbojās vairāku stundu garumā. Tehnikumā bija sagatavoti uzdevumi piecās profesijās: lauku īpašumu apsaimniekotāja, ēdināšanas pakalpojumu speciālista, datorsistēmu tehniķa, klientu apkalpošanas speciālista un automehāniķa. Tā automehāniķu konkursā vispirms bija uzdevums mācību kabinetos atrast attēlā redzamās dzinēja detaļas, salikt tās kopā, lai mehānisms strādātu. Ar šo uzdevumu bija jātiek galā kā puišu, tā meiteņu komandām. Pusaudžiem tas šķita aizraujoši.

Konkursā ar devīzi “Amatam ir zelta pamats” pamatskolu audzēkņi guva priekšstatu par zināšanām, prasmēm un iemaņām, kādas nepieciešamas, strādājot dažādos amatos. Uzvarētājus noteica gan profesijās, gan konkursa kopvērtējumā.

Solvita Laiviņa pastāstīja, ka katru gadu ir citi uzdevumi, lai interesanti tos veidot gan tehnikuma audzēkņiem, gan darboties skolēniem, ierodoties atkārtoti. “Konkurss veidots tā, lai arī tehnikuma audzēkņiem attīstītu prezentācijas un komunikācijas prasmi. Viņi sagaida dalībniekus, pavada komandas, organizē uzdevumu izpildi. Skolotāju līdzdalība vairāk jūtama konkursa plānošanā un sagatavošanā, bet konkursa dienā visu vada audzēkņi.”

Pedagogi, kuri atveda savus skolēnus uz konkursu, paši vakar Priekuļos piedalījās profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmā.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin