Priekuļi
Cēsis
Trešdiena
    27. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Dzidra, Dzidris, Gunita un Loreta
Rīt: Vilis un Vilhelms
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Sacenšas domāšanāPrese
3.decembris 2018.

 Loģiskās domāšanas starptautiskā konkursa “Bebr[a]s” laikā Priekuļu tehnikuma 1. kursa audzēkņu vidū visas 35 konkursa minūtes valdīja tik liels klusums, kādu pedagogiem reti izdodas panākt ikdienā, esot kustīgo jauniešu vidū. FOTO: Zanda DubovaMairita Kaņepe / DRUVA

Divas nedēļas novembrī skolēni, esot savā skolā, varējuši piedalīties informātikas konkursā starp vienaudžiem visā Latvijā.

Kopumā konkursā “Be­b­r[a]s” piedalās ap 1,3 miljoni skolēnu no 49 pasaules valstīm, no Lat­vijas šajā intelektuālajā sacensībā, ko skolotāji vienkāršā valodā sauc par prasmes domāt konkursu, kopumā piedalās 29 tūkstoši skolēnu. Izman­tojot loģisko un algoritmisko domāšanu, skolēni risina aizraujošus uzdevumus.No mūsu puses konkursā iesaistījusies Cēsu Valsts ģimnāzija un Priekuļu tehnikums.

Priekuļu tehnikuma informātikas skolotāja Zanda Dubova domā, ka tik labu iespēju – konkursa “Bebr[a]s” piedāvātos uzdevumus – nevar palaist garām. Īpaša gatavošanās šim Latvijas mēroga, pēc tam arī starptautiskam konkursam neesot vajadzīga. Tāpēc arī visi, kas iestājas Priekuļu tehnikuma 1. kursā, ir aicināti noteiktā laikā risināt uzdevumus interneta vidē. Tā var noskaidrot pirmām kārtām paši sev, kādas tad ir spriest spējas.

“Pirmā kursa audzēkņi jau laikus tiek informēti, ka visiem būs darbs konkursā. Lielākā daļa, kas iestājušies skolā, par šo konkursu iepriekš nav zinājuši. Man, skolotājai, ir tik patīkamas konkursa 35 minūtes, kamēr darbība notiek tiešsaistē. Klasē valda pilnīgs klusums. Jaunieši intensīvi domā, rit laiks, viens aiz otra sāk atbildēt uz pirmajiem jautājumiem. Uzdevumi skolēnus tā interesē, ka visi aktīvi strādā,” par šonedēļ piedzīvoto, kad Latvijas skolas bija pārņemtas ar informātikas starptautisko konkursu, stāsta Priekuļu pedagoģe Zanda Du­bova.

Cēsu ģimnāzisti jau zina, ka viņiem neatstāj izvēli, konkursā gan jāpiedalās brīvprātīgi, bet tajā pašā laikā obligāti, jo tādu iespēju – saņemt jaunus uzdevums – skolotāji nepalaiž garām. In­formātikas skolotāji Ilmārs un Diāna Siliņi aicina audzēkņus uz konkursu no gada gadā. Cēsu Valsts ģimnāzijai konkurss ir īpašs ar to, ka sasniegti lieliski rezultāti Latvijas mērogā. Tie vienam no skolēniem pagājušajā mācību gadā deva iespēju startēt programmēšanas olimpiādē pasaules mērogā, pārstāvot valsti. No ārzemēm atvesta bronzas medaļa, apliecinot Latvijā gūtās programmēšanas prasmes.

Latvijā konkursam “Bebr[a]s” seko otrā kārta, kas notiek Rīgā. Uz to katrā vecuma grupā aicināti 20 skolēni, kas ieguvuši labākos vērtējumus. Jaunākajā no četrām grupām ir 5. – 6. klašu skolēni. Pirms diviem gadiem otrajā kārtā iekļuva arī Priekuļu tehnikuma audzēknis, kurš tobrīd mācījās auto mehāniķu kursā. “Tas apliecināja, ka iepriekšējas noteiktas zināšanas programmēšanā nav nepieciešamas,” skaidro Zanda Dubova, uzsverot, ka skolēniem jāliek lietā tieši koncentrēšanās un spriest spējas. Priekuļu tehnikuma 1. kursa audzēkņi līdzīgā konkursā piedalās no 2009. gada.

Šogad konkursā “Bebr[a]s” Latvijā sasniegts rekordliels dalībnieku skaits. Pedagogi zina, ka skolēniem ir dabīga īpašība paslinkot, nedarīt, atlikt domāšanas darbu. Līdzdalība konkursā ir piespiešanās darīt, jo 35 minūtes jāstrādā cītīgi. Pēc tam paši ir priecīgi, ka uzdevumus izdevies atrisināt – tādi ir informātikas pedagogu Priekuļos un Cēsīs izdarītie secinājumi.

Iniciatīva par šādu sacensību tiešsaistē nāk no kādas Lietuvas skolotājas. Tagad tas pieejams skolām jebkurā vietā pasaulē. Šogad katram dalībniekam piešķirta sava parole, ar tās palīdzību skolēni Priekuļos un Cēsīs, Latvijā, Lietuvā vai citur personīgi uzzinās savu rezultātu salīdzinājumā ar vienaudžu veikumu.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin