Priekuļi
Cēsis
Pirmdiena
    19. augusts 2019.
Vārda diena šodien: Melānija un Imanta
Rīt: Bernhards un Boriss
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Neklātiene

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Ārpus formālā izglītība

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Mācību nodarbība “Tehnoloģiju attīstība Latvijā”Audzēkņi
18.decembris 2018.

6.decembrī D/P18 grupas izglītojamie kopā ar audzinātāju un latviešu valodas skolotāju D. Gabrišu projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Rīgu. Tika apmeklēts Rīgas aviācijas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Kara muzejs.Vēsais rīts Rīgas aviācijas muzejā netraucēja apskatīt dažādo XX gadsimta otrās puses lidaparātu izstādi, kurā lielu izbrīnu radīja lidmašīnu un helikopteru milzīgie izmēri. Ar interesi tika izpētīti visi eksponāti, diskutējot par lidaparātu raksturlielumiem un iespējām, apskatīti lidaparāti ar raķetēm un izmantota iespēja uzkāpt pa lidmašīnas trapu. Iegūtā informācija ļāva izprast kosmiskos ātrumus un citas fizikas likumsakarības.

Dodoties tālāk, apmeklējām Latvijas Nacionālo bibliotēku jeb “Gaismas pili”. Grāmatu krātuve pārsteidza ar kluso, mājīgo, gaišo atmosfēru, ļaujot nesteidzoties doties iepazīties ar bibiliotēkas piedāvājumu, izspēlējot orientēšanās spēli “Kultūras kanons”. Spēles laikā ne tikai vizuāli apskatījām “grāmatu kalnus”, bet arī iepazinām Latvijas kultūras vēstures lapaspuses, apskatījām retus grāmatu eksemplārus, izpētījām informāciju par latviešu izgudrotājiem un viņu izgudrojumiem. Izstādē “Grāmata Latvijā” varēja nesteidzīgi izlasīt populāru grāmatu fragmentus, ievingrināt roku rakstīšanai ar rakstāmmašīnu un veikt citas izzinošas un interaktīvas darbības.

Tika apmeklēts arī Kara muzejs, kurā smeltas zināšanas par vēsturiskiem notikumiem Latvijā un pasaulē. Tika izpētīti kara ieroči un karavīru formas tērpi dažādos laika posmos, vērotas dokumentālās filmiņas, ar interesi apskatīta un izpētīta ekspozīcija par Latvijas karavīru gaitām neatkarības laikā gan “karstajos punktos”miera misijās, gan Latvijas armijas ikdienā mūsdienās. Kara muzeja apmeklējums palīdzēja papildināt zināšanas par Latvijas vēsturi un notikumiem ne tika 100 gadu posmā, bet arī rosināja veidot kolāžu par Latvijai svarīgiem notikumiem.

No mācību nodarbības jaunieši atgriezās pozitīvi noskaņoti, ieguvuši faktus un zināšanas par tehnoloģiju attīstību laiku lokos Latvijā.

D/P18 grupas audzinātāja Zanda Dubova


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook   Twitter   draugiem.lv

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: priekulu.tehnikums@pt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin