Priekuļi
Cēsis
Pirmdiena
    24. februāris 2020.
Vārda diena šodien: Diāna, Dina un Dins
Rīt: Annemarija un Alma
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Sigulda vēstures un tehnoloģiju krustcelēsAudzēkņi
18.jūnijs 2019.

Latviešu valodas-literatūras skolotājas Daces Gabrišas projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros rīkotā ekskursija "Turaidas muzejrezervāta apmeklējums" 11.jūnijā aicināja Db16 grupas audzēkņus un audzinātāju Līgu Banku, savukārt 12.jūnijā – Da16 grupas audzēkņus un audzinātāju Maiju Bambi iepazīt civilizācijas sasniegumu, cilvēka personības attiecību neviennozīmīgumu Siguldā un tās apkaimē.Turaidas muzejrezervāta ekspozīcija "Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis." “aiznesa” mūs 200 gadus vecā pagātnē, ļaujot sajust dabas materiālu vērtību, seno saimniecības ēku stabilitāti, darbarīku nozīmīgumu, reti lietoto un dzirdēto vecvārdu kodu, izsekot latvieša (no dzimtcilvēka līdz savas valsts pilsonim) attīstības ceļam Latvijas vēstures līkločos.

Pēc jauniešu maņu, spēju un prasmju ieintriģēšanas Turaidas muzejrezervāta informācijas centrs mudināja izveidot komandas un doties orientēšanās spēlē “Tūkstošgadu stāsts” – apskatot visu muzejrezervāta teritoriju nepiespiestā, bet izzinošā gaisotnē: meklējot objektus, iepazīstoties ar uzziņu materiālu, pildot uzdevumus, mēģinot rast labākos risinājumus kā komandai, cīnoties par apbalvojumiem.

Ekskursijas noslēgums mūsu audzēkņiem-topošajiem datorsistēmu tehniķiem bija kā “saldais ēdiens,” dodoties ciemos, turpat Siguldā, pie Mihaila Babjoniševa, entuziasma pilna datormuzeja izveidotāja, kura kolekciju veido vairāk nekā 400 datoru (sākot no 1978.gada), no kuriem 80% ir darba kārtībā, kā arī daži no eksemplāriem nekur citur pasaulē vairs nav sastopami vai ir ļoti reti.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin