Priekuļi
Cēsis
Ceturtdiena
    28. maijs 2020.
Vārda diena šodien: Vilis un Vilhelms
Rīt: Maksis, Raivis un Raivo
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Priekuļu tehnikuma kārtējās pārvērtībasPrese
7.augusts 2019.

nra.lv / Aisma Orupe

Priekuļu tehnikuma pārvērtības sākās jau pirms astoņiem gadiem, kad tam tika pievienota Jāņmuižas profesionālā vidusskola, bet pēc tam arī Ērgļu profesionālā vidusskola. Šis modelis gan nebija dzīvotspējīgs, un abas filiāles jau ir likvidētas. Nu ir pienākusi kārta Cēsu Tehnoloģiju un dizaina skolai, kura savienojumā ar Priekuļu tehnikumu no 1. augusta pārtapusi par Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu, kas būs valsts Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā.Lai divas līdz šim līdzās darbojušās izglītības iestādes savstarpēji nekonkurētu un profesionālās izglītības izvietojums reģionā būtu optimāls, sadarbojoties Cēsu novada pašvaldībai un IZM, tika pieņemts lēmums stiprināt izglītības iestādes un optimizēt abu iestāžu resursus, veidojot Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu, skaidro IZM, norādot, ka abu skolu apvienošana ļaus paaugstināt profesionālās izglītības kvalitāti un pieejamību, veicināt profesionālās izglītības kompetences centru izcilību un profesionālās izglītības attīstību Vidzemes reģionā. Jaunās iestādes attīstībā svarīga būs Priekuļu tehnikuma kā profesionālās izglītības kompetences centra pieredze izglītības kvalitātes nodrošināšanā, turklāt skola turpmāk būs IZM pārziņā.

Priekuļu tehnikuma direktors Artūrs Sņegovičs uzskata, ka turpmāk jāpilnveido esošās izglītības programmas un jādomā par jaunu izveidi, jāveicina inovācijas un informācijas tehnoloģiju attīstība. Lielais mērķis - tehnikumam atkal jāizaug par profesionālās izglītības iestādi, kas nodrošina izglītību līdz tūkstotim audzēkņu. Skaidrojot nosaukuma izvēli, tiek uzsvērts, ka abās profesionālās izglītības iestādēs tiek īstenotas ar dažādu nozaru tehnoloģijām saistītas profesionālās izglītības programmas, bet dizains ir stratēģiskas attīstības virziens, kas var veiksmīgi sekmēt vides ilgtspēju, zaļo ekonomiku un tautsaimniecības attīstību.

Par Priekuļu tehnikuma, kas ir vecākā šāda veida mācību iestāde Baltijā, vārda zaudēšanu satraukumu pauduši mācību iestādes pedagogi un audzēkņi, uzskatot, ka skolas vārds ir visā Latvijā zināms zīmols.


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin