Priekuļi
Cēsis
Sestdiena
    29. februāris 2020.
Vārda diena šodien: Diegabiksis
Rīt: Ivars un Ilgvars
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Lauksaimniecības skolotāju profesionālās kompetences pilnveidošanas seminārsTehnikums
19.septembris 2019.

17.septembrī norisinājās mūsu tehnikuma lauksaimniecības metodiskās komisijas vadītājas Sarmītes Auderes organizētais lauksaimniecības skolotāju profesionālās kompetences pilnveidošanas seminārs. Tajā jaunas atziņas un dziļākas zināšanas lopkopībā un augkopībā apguva skolotāji un audzēkņi no Malnavas koledžas un skolas Višķu struktūrvienības, no Jēkabpils agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības un Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.Šoreiz semināra mērķis bija papildināt zināšanas precīzo tehnoloģiju praktiskajā pielietošanā. “Iepazināmies ar ganāmpulka vadības sistēmu  “DelPro”, kuras darbību analizēja Jānis Ločmelis, Kocēnu pagasta saimniecības "Mazdzērvītes" saimnieks. Tāpat praktiski iepazināmies ar darba organizāciju piensaimniecībā, teliņu un govju barošanu un turēšanas apstākļiem. Jānis Ločmelis vēlīgi dalījās pieredzē un atbildēja uz virkni skolotāju un jauniešu jautājumu ne vien par datorprogrammu pielietošanu, bet arī par problēmām un risinājumiem biznesā”, stāsta Sarmīte Audere.

 

Dienas otro daļu līdz pat vēlai pēcpusdienai semināra dalībnieki pavadīja Ērģemes pagasta "Lejaciņos", kur saimnieks Kristaps Sula un “AgriCon” komanda tehnikuma absolventa Gata Bērziņa vadībā interesentiem demonstrēja precīzo tehnoloģiju pielietošanu augkopībā. “Iepazināmies darbībā ar augsnes skeneri, kurš nosaka augsnes granulometisko sastāvu un ar augsnes paraugu automātiskās noņemšanas automašīnas darbību. Pēc augsnes analīžu datiem tiek sastādītas kartes,  “AgriCon” sniedz rekomendācijas un izstrādā programmas, kā šos datus izmantot augu mēslošanā, lai tik ļoti nevienmērīgā sastāva augsne kļūtu izlīdzinātāka un nodrošinātu lauksaimniekam vienmērīgu ražu. Izmēģinājām arī slāpekļa sensorus darbībā. Gatis Bērziņš uzskatāmi izskaidroja datorprogrammu darbību un pamatoja precīzo tehnoloģiju izmantošanas ekonomisko guvumu,” stāsta organizatore S.Audere.

 

Pasniedzēja un tehnikums saka paldies Gatim un Kristapam par semināra praktisko un tehnisko nodrošinājumu, par prezentāciju un vērtīgajiem materiāliem skolotājiem, ko to abi specialisti veica bez atlīdzības.

 

“Zināšanās un skolotāju izglītībā ir vērts ieguldīt!” - tā uz pateicību atbild Gatis Bērziņš. 

 

Pēc mācībām, mājupceļā, dalībnieki pārrunāja gūtos iespaidus un gan pedagogi, gan jaunieši bija vienisprātis, ka seminārs bijis vērtīgs un noderīgs tālākajā darbā un mācībās!

 


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin