Priekuļi
Cēsis
Otrdiena
    14. jūlijs 2020.
Vārda diena šodien: Oskars, Ritvars un Anvars
Rīt: Egons, Egmonts, Egija, Henriks un Heinrihs
Elektroniskais žurnāls

Kontakti

Jaunumi

 » Meklēt!

 » Interesanti

Pasākumi

Uzņemšana

Mācības

Metodiskās izstrādnes

Pieaugušo izglītība

Audzēkņiem

Stundu saraksts

Karjera

Darbinieki

Sports

Pašdarbība

Bibliotēka

Sporta bāze

Dienesta viesnīca

Nolikumi

Pārskati

Projekti

Iepirkumi

Sludinājumi

Absolventi

Vēsture

Lapas karte

JAUNUMS - no arhīva [ Izdrukai ]
« Atpakaļ
  Tehnikums piedalās projektā “Digitālā laikmeta pamatprasmes”Tehnikums
30.septembris 2019.

Ināra Alksne kā Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolas projektu vadītāja piedalījās Valsts izglītības un attīstības aģentūras (VIAA) TCA un Luksemburgas Erasmus+ nacionālās aģentūras organizētajā seminārā par pieaugušo piekļuves, līdzdalības un kvalitātes uzlabošanas iespējām pieaugušo izglītībā Luksemburgā 2018.gada novembrī. “Mans uzdevums bija iepazīties ar pieaugušo izglītības problēmām un to risinājumiem Eiropā. Seminārā ar pieredzi dalījās pieaugušo izglītības pārstāvji no visas Eiropas. Šeit, bez informācijas Eiropā pieaugušo izglītībā, arī bija iespēja dibināt kontaktus un veidot jaunas sadarbības. Pēc šī semināra kolēģis Risto Ruottunen no Pieaugušo Akadēmijas (pieaugušo Tautskolas) Somijā aicināja piedalīties kopējā Nordplus projektā,” par projekta aizsākumu stāsta Ināra Alksne.

 

Projekta „Basic Skills of Digital Age” (“Digitālā laikmeta pamatprasmes”) galvenais mērķis ir sagatavot mācību programmu, daļu materiālu un veikt aprobāciju pieaugušo izglītības programmai. Tā pilnveidotu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) pratību un ļautu vieglāk uzsākt mācības 21.gadsimta tehnoloģisko risinājumu situācijās. Papildus uzstādītajām mērķim, projekta ietvaros uzmanība tiek pievērsta tehnoloģiju apguvei, kā rezultātā plānots apmācīt dalībniekus ikdienā nepieciešamu interneta sistēmu izmantošanā, piemēram, darbam ar internetbanku, nodokļu uzskaites vai veselības sistēmām.

 

Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu (kas pēc abu skolu apvienošanas pārņēmusi saistības projektā) Somijā no 23. līdz 26.septembrim pārstāvēja pedagogi – Zanda Dubova, Juris Joksts un Aleksandrs Ļubinskis, kas ikdienā strādā ar jauniešu apmācībām IKT jomā un pieaugušo izglītības vai klientu atbalsta jautājumiem.

 

Projekta īstenošana plānota trijos lielos ciklos un īstenošanas darba semināros. Pirmais cikls paredz programmas kopējā plāna sagatavošanu un sasniedzamo rezultātu izvirzīšanu. Šobrīd tiek ieguldīts liels darbs triju dalībvalstu interešu saskaņošanā, kā rezultātā tika saplānota daļa mācību moduļu, tajos sasniedzamo rezultātu, iegūstamo kompetenču un iekļaujamo tematu. Posmā līdz otrajam darba semināram, kas notiks Latvijā, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā, 2020. gada maijā dalībniekiem plānots noslēgt kursa plānošanu un veikt pirmo moduļu pilotēšanu – izmēģināšanu mācību grupā, lai tikšanās laikā varētu pārrunāt, kā programma uzlabojama, apmainītos ar pieredzi un noteiktu labākās prakses piemērus tās īstenošanai.

 


« Atpakaļ
Google APPS PT
PT Wiki
LIBRO
TIMETABLE
Facebook  

Ārējās saites

Izgītības un zinātnes ministrija
Priekuļu novada dome
Cēsis
Sporta klubs AMI
Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikums
Egļu gatve 9, Priekuļi, Priekuļu pag., Priekuļu nov. LV-4126. telefons/fakss 64130602. e-pasts: info@vtdt.edu.lv
Lapu veidoja un uztur
Andrejs Rampāns
2011 (2005)
Admin