JAUNUMS
  Labākie jaunie IT profesionāļi sacentīsies PriekuļosPrese
20.februāris 2015.

Cesis24.lv

Ar vadošo Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) uzņēmumu gādību Priekuļos 19. un 20.februārī risināsies skolēnu profesionālās meistarības konkursi "Datorsistēmu tehniķis" un "Programmēšanas tehniķis", pilsētas informācijas portālu Cesis24.lv informēja pasākuma organizatori.


Profesionālās izglītības iestādes no visas Latvijas sacensībām ir pieteikušas daudzsološākos audzēkņus, kuri divu dienu ilgajā pasākumā sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju industrijā atzītajās "EuroSkills" vai "WorldSkills" jauno profesionāļu sacensībās.

Jauno un daudzsološo IKT jomas profesionāļu konkurss notiks jau ceturto gadu, un konkursa mērķi ir dot iespēju sevi pierādīt Latvijas labākajiem topošajiem programmēšanas un datorsistēmu profesionāļiem, popularizēt šīs profesijas valstī un veicināt tiešu sadarbību starp darba devējiem un izglītības iestādēm.

Šis konkurss izceļas citu skolēnu vai studentu mācību sacensību vidū ar interesantu faktu, ka pasākumu atbalsta teju vai visi vadošie Latvijas un arī kaimiņvalstu IKT nozares uzņēmumi – "Telia Latvija", "Lattelecom", DPA, "Riga DC", "Accenture Latvia", "Santa Monica Networks", "Komerccentrs DATI grupa", "Arcana Global", "Mikrotīkls", "iPro", "BiSmart", Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un arī kaimiņvalstu IKT nozares uzņēmumi UAB "Baltic Orbis" un "BO Robotikos Akademija" (abi no Lietuvas). Tāpat atbalstītāju vidū ir daudzas izglītības un valsts institūcijas – Rīgas Tehniskās universitātes DIFT, Cert.lv, Rīgas Tehniskā koledža un Jelgavas tehnikums.

Konkursu organizē Valsts izglītības satura centrs kopā ar Priekuļu tehnikumu, savukārt konkursantu uzdevumu izstrādāšanā un darba vērtēšanā piedalās arī Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pieaicinātie nozares eksperti. Šāda sadarbība ar vietējiem nozares ekspertiem sekmē nacionālo konkursu satura līmeņa un norises kārtības pietuvināšanu starptautisko jauno profesionāļu meistarības konkursu līmenim – iepriekš minētajiem "EuroSkills" un "WorldSkills". VIAA ir atbildīga par Latvijas komandas izveidi, sagatavošanu un dalības nodrošināšanu arī šī gada "WorldSkills 2015" konkursam Web lapu dizaina kategorijā, kurš šogad notiks Brazīlijā.

"Ar konkursa rīkošanu cenšamies atbalstīt skolēnus, kuri vēlas apgūt vairāk nekā tas paredzēts mācību programmā – tos, kuriem ir padziļināta interese par IT jomu," stāsta Inese Simkeviča, Priekuļu tehnikuma skolotāja un konkursa organizatore. "Šiem skolēniem vēlamies dot iespēju gan papildus mācīties un pilnveidoties, gan piedalīties starptautiskos konkursos un arī atrast labu darbu Latvijā."

"Mēs ar lielu prieku atbalstām šo iniciatīvu, kurā saredzam patiesu pievienoto vērtību Latvijas IT nozares izaugsmei," saka "Telia Latvija" valdes priekšsēdētājs Mikus Ozols. "Diez vai Latvijā ir otrs tāds pasākums, kuru kopā atbalsta teju visi Latvijas IKT nozares lielākie uzņēmumi, kas biznesā, atkarībā no situācijas, mēdz būt gan konkurenti, gan partneri. Tomēr, ja runa ir par nozares nākotni Latvijā, domāju, ka mēs visi esam vienisprātis – šādi konkursi ir lieliska iespēja jaunajiem talantiem tikt pamanītiem un motivācija jauniešiem neapstāties pie sasniegtā."

Konkurss tiek organizēts divās informācijas un komunikāciju tehnoloģiju apakšnozarēs - datorsistēmu tehniķi sacentīsies uzdevumu veikšanā "Windows" un "Linux" vidēs, savukārt programmēšanas tehniķis pildīs Web dizaina programmēšanas uzdevumus. Vērtēšanu veiks ekspertu komisijas, kuru sastāvos ir izglītības iestāžu un nozares uzņēmumu pārstāvji. Tāpat pasākumā nozares eksperti dalīsies pieredzē ar skolotājiem un skolēniem par to, kā labāk sagatavot topošos profesionāļus darba tirgum un kādas zināšanas pašlaik ir pieprasītas nozarē, lai celtu kopējo profesionālās izglītības kvalitāti valstī.

Konkurss notiks šī gada 19. un 20.februārī Priekuļu tehnikumā.


http://www.vtdt.lv