JAUNUMS
  AE12 tikšanās ar skolas absolventu Jāni NīmaniTehnikums
27.janvāris 2016.

Skolas absolvents Jāni Nīmanis ir kalējs, kurš guvis atzinību pasaulē ar saviem meistarīgi un skaisti veidotajiem kaltiem, cirvjiem un kokapstrādes instrumentiem. Jāņa darbošanās ir pamanīta un novērtēta Latvijā un pasaulē. 2014. gadā Jānis saņēma apbalvojumu "Laiks Ziedonim" - laureāts tautsaimniecībā. Šogad, 2016.gadā Jānis pats ir kļuvis par fonda vizionāru. Jāņa uzņēmumā Autine 2014. gada vasarā tika izkaltas speciālas šķēres Gaismas pils – Latvijas Nacionālās bibliotēkas atklāšanai. Jāņa kalvē "Autine" ražotos, izcilas kvalitātes nažus augstu ir novērtējuši Latvijas pavāri- autoritātes Mārtiņš Sirmais un Mārtiņš Rītiņš.


Lai uzzinātu vairāk par Jāni un viņa radītajiem cirvjiem, kaltiem, nažiem un citiem instrumentiem, apmeklējiet viņa mājaslapu: www.johnneeman.com vai www.autinetools.com

Skolotāja S.Ganiņa

 

Nemitīgi papildinot savu kalēja redzeslauku un pieredzi, Jānis nevēlas apstāties pie sasniegtā. Jānis Nīmanis rada unikālus instrumentus. Šie instrumenti tiek radīti, balstoties zināšanās par seno kalēja aroda meistaru darba metodēm un apvienojot tās ar modernu un parocīgu dizainu. 2015.gada 4.janvārī Priekuļos, kur SIA AUTINE klētī apbalvojuma "Laiks Ziedonim" 2014.gada laureāts tautsaimniecībā asmeņkalis Jānis Nīmanis ar komandu un 2014.gada laureāts zinātnē profesors Vjačeslavs Kaščejevs sniedza eksperimentālu meistarklasi tandēmā, savienojot teorētiskus fizikas jēdzienus ar praktiskiem demonstrējumiem kalvē.

http://www.fondsviegli.lv/notikumi

 

Sirmais&Dreibants ir vieta, kur iegādāties abu pavāru izstrādātos garšvielu maisījumus un amerikāņu zīmola KitchenAid virtuves tehniku. Tāpat uzsākta sadarbība ar kalēju Jāni Nīmani un viņa kalvi Autine un kopā izstrādājuši izcilas kvalitātes virtuves nažus.

http://www.delfi.lv/izklaide/dzivesstils/ballites/sirmais-ar-liksmu-burzinu-oficiali-atklaj-jauno-kafejnicu.d?id=44962518


http://www.vtdt.lv