JAUNUMS
  Atvērto durvju nedēļa uzņēmumosAudzēkņi
22.aprīlis 2018.

Jau vienpadsmito gadu darba un prakses portāls prakse.lv organizē atvērto durvju nedēļu uzņēmumos. Tā ir iespēja skolniekiem un studentiem iepazīt uzņēmumus, kas varētu kļūt par viņu prakses vai darba vietu. Šogad no 9. līdz 13.aprīlim 100 uzņēmumi sagaidīja viesus vairāk kā 700 ekskursijās.


Priekuļu tehnikuma P17 kursa audzēkņi izmantoja iespēju apmeklēt SIA “Aston Baltic”. Tas ir uzņēmums ar 11 gadu pieredzi programmatūras ieviešanas projektu realizācijā, programmatūras un IT resursu nomā, uzņēmuma vadības risinājumu ieviešanā un uzturēšanā. SIA “Aston Baltic” nodrošina pakalpojumus tādiem Latvijā zināmiem uzņēmumiem kā AS “Laima”, AS “Staburadze”, AS “Gutta”, AS “Lode”, AS Rīgas Dzirnavnieks, AS “Diena”, Rīgas Tirdzniecības osta, tirdzniecības nams Kurši, SIA Tele2 un daudziem citiem Latvijas un ārvalstu uzņēmumiem.

Tehnikuma audzēkņiem bija lieliska iespēja iepazīties ar uzņēmuma biroju, dzirdēt studentu pieredzi, kuri ir pievienojušies uzņēmuma kolektīvam pēc pagājušā gada atvērto durvju dienas, izmēģināt savus spēkus reālā darbībā komandās pildot uzņēmuma profesionāļu sagatavotos uzdevumus. Ekskursijas laikā guvām priekšstatu par programmētāja ikdienas darbu. Uzņēmuma programmētājiem jābūt ļoti vispusīgiem, jo klienti strādā dažādās nozarēs: tirdzniecība, ražošana, loģistika un distribūcija, būvtehnikas noma, finanšu vadība, pakalpojumi, mežistrāde, metālapstrāde, transporta vadība un citas. Tas nav tikai darbs birojā. Bieži, lai izprastu klienta biznesa specifiku un atrastu labākos risinājumus, jādodas uz uzņēmumu un jāprogrammē uz vietas. Tāpat jābūt gatavam strādāt arī ārpus darba laika, jo nereti klienta problēmai nepieciešams ātrs un profesionāls risinājums.

SIA “Aston Baltic” ir ļoti atvērts sadarbībai ar topošajiem profesionāļiem. Uzņēmums piedāvā prakses un darba iespējas. P17 kursa audzēkņi saņēma iespēju pierādīt savas spējas SIA “Aston Baltic” sagatavotā mājas uzdevumā. Labāko risinājumu autorus gaida piedzīvojumi kopā ar draugiem no “Aston Baltic”.

Ekskursija radīja pārliecību, ka IT nozarei pieder nākotne un investīcijas zināšanās atmaksāsies.

P17 kursa audzinātāja Solvita Laiviņa


http://www.pt.edu.lv