JAUNUMS
  Mācību ekskursija "Par zaļu Latviju"Audzēkņi
25.janvāris 2019.

24.janvārī L15, M15 un L16 grupas ES projekta “Skolas soma” ietvaros devās mācību ekskursijā uz SIA „Getliņi EKO” un Zemkopības Ministriju.

SIA „Getliņi EKO” audzēkņi varēja uzzināt plašāk uzņēmuma vēsturi, pašreizējos sasniegumus, kā arī nākotnes ieceres. SIA “Getliņi EKO” ne tikai pārstrādā sadzīves atkritumus, bet arī gūst no atkritumu blakus produktiem gāzi un tālāk to pārvērš siltuma enerģijā un elektroenerģijā. Izmantojot iegūtās enerģijas uzņēmums siltumnīcās audzē tomātus un gurķus visu cauru gadu. Pēc prezentācijas par poligonu, apmeklējām siltumnīcu, kur uzzinājām par tomātu un gurķu audzēšanas metodēm, kuras uzņēmums izmanto un regulāri pilnveido.


Pēc SIA „Getliņi EKO” apmeklējuma devāmies uz Zemkopības Ministriju, kur tikāmies ar LAD pārstāvjiem, kas mums sniedza ieskatu par iestādes attīstību un ieskatu nākotnes darbībās, kas palīdzētu vieglāk veikt lauku kontroli. Savā darbībā LAD strauji iesaista modernās tehnoloģijas, precīzākai datu uzskaitei. Tas atvieglo cilvēku darbu, kas parasti prasīja lielus papīru kalnus. Tagad to visu aizvieto ar robotu “Varis”, planšetu datoriem, GPS ierīcēm un droniem.

Jānis Mantiņš, L15


http://www.pt.edu.lv