JAUNUMS
  Ekskursija "Talsi- deviņu pakalnu pilsēta”Audzēkņi
3.jūnijs 2019.

30.maijā projekta ”Latvijas skolas soma” ietvaros BRk16 un L17 grupas audzēkņi kopā ar latviešu valodas - literatūras skolotāju Daci Gabrišu mēroja ceļu uz Talsiem, lai iepazītos ar zinātnes un filozofiskās domas attīstību, kultūras fenomeniem 20./21.gadsimtā, prastu tos salīdzināt ar mūsmājām, novērtētu devumu un smeltos jaunu iedvesmu.


Izpēti sākām ar pamatiem – ielūkošanos Latvijas lauku dzīvē, saimniekošanā un sadzīves attīstībā no 19.gs. līdz mūsdienām. Šādu iespēju mums pavēra Latvijas Lauksaimniecības muzejs un tā vadītājs Aivars, kura stāstījums un plašais materiālu, priekšmetu krājums, kāds, iespējams, nav atrodams nekur citur Latvijā, aizrauj, atsauc atmiņā “nesenos” mirkļus un ataino arī Talsu un Priekuļu draudzību (daži eksponāti ir iegūti Priekuļos).

Kad iepazītas vēstures lappuses, laiks paraudzīties, kā tā iederas mūsdienu pilsētvidē! Tālākais izpētes ceļš mūs aizveda uz Talsu tūrisma informācijas centru, kur tā vadītāja Līva Dāvidsone piedāvāja doties orientēšanās maršrutā “Talsu Deviņkalnu loks.” Veicot 6 km garu orientēšanās distanci, meklējot kartē norādītos objektus un pildot uzdevumus, spējām izpaust ne tikai savas prasmes, bet arī novērtēt Talsu ainavisko idilli, paraudzīties apkārt un aizgūt kādu ideju.


http://www.vtdt.lv